Kendimi boşlukta hissediyorum

Kanka o yaşlarda çok doğal ya. Farkında değilsin ama depresyondasın. Çözümü bende raaad. Tipsiz bir manita buluyorsun ve saçma sapan şeyler yapıp eğleniyorsun kız tipsiz olduğu için yanında da çok rahat kendini kasmadan takılabileceğin için öz güven de geliyor. Aman dikkat et aşık olma ama kıza ilgi de ver yani kızı kullanıp atma 5 6 ay öyle takıl spor da yapıyorsun zaten öz güven tavan olur öz güvenli adamda ilgiyi üstüne çeker.

Şu verdiğin akla bak. Ayıp be kardeşim, karşısındaki insanın duyguları yok mu? Çocuk sırf kendi çıkarı için kullansın mı yani kızı. Yazık kafana

Arkadaşlar selam 16 yaşındayım. Fitness sporuyla vs uğraşıyorum. Ama bu aralar kendimi yokmuş gibi hissediyorum vücudumu beğenmiyorum ileride de yarışma hayali olan biriyim bunun içinde ciddi anlamda çalışıyorum. 72 kiloyum şu an 173 boy 82'ye kadar bulk la çıkmak istiyorum yağ oranım şu an 18-19 arası bir şey. Ayrıca etrafa mutsuz oldugumu çok belli etmesem de yine de insan biraz ilgi bekler ya o hiç yok.
Sabah günaydın yazan yok gece iyi geceler diyen yok bir tek ailem yanımda onların da fazla bana ilgisi olduklarını düşünmüyorum su anlik olsa da hissettirmiyorlar. Supplement de kullanamıyorum fakat yarışma yolunda olan birinin kullanması şart diye düşünüyorum. İşte böyle nasıl bu çıkmazdan çıkarım?

Öncelikle yarışmaya hayaline en azından 3-4 yıllık bir sürecin var ki cidden "en az". Bu süreç senin için bir maraton formlarını oturtmak, güçlenmek, kas zihin bağlantını geliştirmek, programını oturtmak, kondisyonunu arttırmak, diyetini kuvvetlendirmek. Say say bitmiyor farkındaysan. Bunca şey varken öğrenmen ve geliştirmen gereken, sen gidip supplemente takılırsan bir yere varamazsın. Önünde bir iş var ve işin 10 kalem basamağı varsa o basamakları yavaş yavaş halledersin bir plan program yaparsın gidip yapamadığın basamağa bakarak kendini demoralize etmezsin. Zamanı gelince ve emeğini verdiğinde her şey gerçekleşir.
Yokmuş gibi hissetmenin sebebi gerçekten aslında yokmuş gibi yaşaman. En son ne zaman bir şey ürettin? Bir hedefin ya da planın için gelişim gösterdin? Bu konuda biraz düşün.

Teşhis: Ergenlik.

Seni incelesek eminim kafanın daha ergenliğe bile erişemediğini görürüz.

Allah'a dua ederek ve yakınlaşarak yapabilirsin. Öyle sorunun bir nebze de olsa düzelir bence.

Dinler birer uyuşturucudur. Hiçbir arkadaşına meth önerdin mi?

Eğer hiç arkadaşın yoksa birkaç tane arkadaş edin liseden. Lisede okuyup arkadaşın olmaması bana açıkçası garip geldi. İnsanlar genellikle liseden falan sonra yalnız kalıyor çünkü. Spor yapmaya şimdiden başlayabilirsin. Aşırı ağırlıklara girmeni önermem. Pilav ve tavuk yemeni öneririm. (neredeyse istisnasız her gün)

Üstünkörü tavsiyeler bunlar. Gerek yok yani tavuk pilav öneririm ne? Evet arkadaş edinmesine katılıyorum.

Din falan çözüm değil. Durduk yere kendine sorun arıyorsun. Kendinde kusur arıyorsun. Spora devam et sana yazıp yazmayanları da salla. Ben evde 4 gün tek yaşadım on numaraydı camdan dışarı bakmasam "aha Almanya'da böyle olacak" diyorum.

Bu tarz olaylarda herkesin hissettiği şeyler değişir. Bence bir sorun olduğunu düşünüyorsa ve bu onu rahatsız ediyorsa gidip çözüm aramalı. Sosyalleşmeyi öğrenmeli, sporunu geliştirmeli.

Şu cümleye kadar gayet güzel gidiyordun. Neden birinin sana "günaydın" demesi gerekiyor anlamıyorum. Yazınca ne olacak yazmayınca ne olacak? Bir de ailenin sana nasıl ilgisi yok? Çok saçma bir cümle. Nasıl okursam okuyayım saçma sapan.
Bir de herhangi bir çıkmazda değilsin. Sadece hayatında birisi olsun istiyorsun. Hayalin için çalışıyorsan zaten bir boşlukts olamazsın. Kendini başkalarına muhtaç hissediyorsun.

Haklısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dinler birer uyuşturucudur. Hiçbir arkadaşına meth önerdin mi?
İslam dininde aşırı ibadet yoktur ve haram olduğu açıkça belirtilmiştir. Din afyon değildir sadece kuralcı eğitim vardır. Sanırım kuralcı bir ailede büyüdün. Eğer öyle büyüdüysen böyle düşünmen normal.

İslam dininde aşırı ibadet yoktur ve haram olduğu açıkça belirtilmiştir. Din afyon değildir sadece kuralcı eğitim vardır. Sanırım kuralcı bir ailede büyüdün. Eğer öyle büyüdüysen böyle düşünmen normal.
Tespitiniz için teşekkür ederim. Bu tarz aşırılık, kuralcılık vs görece şeyler ancak dinin afyon olduğu maalesef kesin. Çocuğunu kurban etmeyi, köleliği, açlığı, fakirliği, zenginliği, hurileri her şeyi ama her şeyi işine geldiğinde olumlu bulan işine gelmediğinde lanetleyen bir oluşum nasıl oluyor da afyon olmuyor anlatabilir misin?

Tespitiniz için teşekkür ederim. Bu tarz aşırılık, kuralcılık vs görece şeyler ancak dinin afyon olduğu maalesef kesin. Çocuğunu kurban etmeyi, köleliği, açlığı, fakirliği, zenginliği, hurileri her şeyi ama her şeyi işine geldiğinde olumlu bulan işine gelmediğinde lanetleyen bir oluşum nasıl oluyor da afyon olmuyor anlatabilir misin?
Dediğin cahil toplumlarla alakalı. Mesela bir toplum dinsiz ama cahil. Bu yöntemler yinede uygulanabilirdi. Bu bir dine mensup değil. Dinsizlik kuralsızlık değildir. Kötü niyetli kişiler hep bir kandırma yolunu bulabilir. Ayrıca bir gelenek görenek üzerinden kandırmaca yapılabilir. Ayrıca İslamiyet bunları yasaklar ve yaşanan cehalet devriminden devrimden sonra yasaklamıştır (kız çocuklarını toprağa gömmek gibi), ayrıca bunlar cahilliye devriminde çıkan şeyler. Ne yazık ki toplumumuz cahil ve buna benzer şeyler yürütülüyor. (Çocuğunu kurban etmeyi kadar ve kız çocuklarını toprağa gömmek kadar değil.) Hiçbir din bunu istemez. Bu ayrıca 1400 yıl önce yaşanmış olaylar. Şu anki yaşanan olaylar değil.

Ayrıca bu cahilliye devrimindeki olayları nasıl biliyorsun? Dayanağın neresi? Bunu açıklar mısın?

Son düzenleme:
Dediğin cahil toplumlarla alakalı. Mesela bir toplum dinsiz ama cahil. Bu yöntemler yinede uygulanabilirdi. Bu bir dine mensup değil. Dinsizlik kuralsızlık değildir. Kötü niyetli kişiler hep bir kandırma yolunu bulabilir. Ayrıca bir gelenek görenek üzerinden kandırmaca yapılabilir. Ayrıca İslamiyet bunları yasaklar ve yaşanan cehalet devriminden devrimden sonra yasaklamıştır (kız çocuklarını toprağa gömmek gibi), ayrıca bunlar cahilliye devriminde çıkan şeyler. Ne yazık ki toplumumuz cahil ve buna benzer şeyler yürütülüyor. (Çocuğunu kurban etmeyi kadar ve kız çocuklarını toprağa gömmek kadar değil.) Hiçbir din bunu istemez. Bu ayrıca 1400 yıl önce yaşanmış olaylar. Şu anki yaşanan olaylar değil.

Ayrıca bu cahilliye devrimindeki olayları nasıl biliyorsun? Dayanağın neresi? Bunu açıklar mısın?
9 senelik araştırmamı burada sana aktaramam maalesef mümkün değil. Merak ediyorsan kaynak çok, merak etmiyorsan boşuna efora gerek yok.

İlk araştırmaya başlamamın sebebi Aamir Khan'ın Pk filmini izlememdi. Tavsiye ederim bu şekilde bir farkındalık oluştuktan sonra dinini araştırırsan ve haklı bulursan daha güçlü bir imanın da olacaktır. Not Aamir Khan Müslüman.

Eğer hiç arkadaşın yoksa birkaç tane arkadaş edin liseden. Lisede okuyup arkadaşın olmaması bana açıkçası garip geldi. İnsanlar genellikle liseden falan sonra yalnız kalıyor çünkü. Spor yapmaya şimdiden başlayabilirsin. Aşırı ağırlıklara girmeni önermem. Pilav ve tavuk yemeni öneririm. (Neredeyse istisnasız her gün)

Hocam lisede arkadaş olabileceğim insan yok diyeyim imam hatipteyim ve urfadayım iyi insanlar yok ortaokulda her zaman yanımda olur dediğim insanlarla küstüm peki ben ne yapabilirim sporda yapıyorum

Hocam lisede arkadaş olabileceğim insan yok diyeyim imam hatipteyim ve urfadayım iyi insanlar yok ortaokulda her zaman yanımda olur dediğim insanlarla küstüm peki ben ne yapabilirim sporda yapıyorum
Dil öğren, sanaldan da uzun süre arkadaşlık kurabilirsin. 8 yıllık sanaldan arkadaşım var benim mesela.

Dil öğren, sanaldan da uzun süre arkadaşlık kurabilirsin. 8 yıllık sanaldan arkadaşım var benim mesela.
hocam valla suanlık sevdiğim avusturyalı bir kız var hem kendim için hem onunla konuşabilmek için falan öğrenmek istiyorum fakat kız hiç mesajlara bakmıyor 80 k takipçisi var spor yapıyor muhtemelen hiç tanımıyacak beni

İg veya Tiktok fenomeni gibi bir seyse yerinde olsam mesaj bile yazmam ki, dil bile bilmiyorsun zaten. Ayrica yasin da bir iliski icin cok kucuk. O yuzden
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı