Kendimi enerjik hissedemiyorum

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uyku düzenim bozuk ama toparlamaya çalışıyorum. Buna rağmen gün içinde bitkin hissediyorum. Sabah kahvaltıda patates kızartması öğlen noodle akşam da kuru fasulye, pilav, makarna, çorba değişken olacak şekilde yemek yiyorum. Beslenmemi değiştirmem lazım? Ne önerirsiniz?

Düzgün bir uyku periyodu, sağlıklı ve düzgün beslenme yapıp yanına da spor yapmayı eklersen 50 yıl gençleşmiş gibi hissedersin. Her gün böyle hayat yaşanmaz. İnsanın bedenine iyi bakması lazım.

İlk olarak kan değeri testi yaptırman, ondan sonra da tahlil sonucuna göre harekete geçmen iyi olabilir. Test için Dahiliye polikliniğine gidebilirsin. Sonra kan alma yerine yönlendirir.

Gece kaç gibi uyuyorsunuz veya uyuyor musunuz?
Ortalama 1 gibi yatıyorum ancak şimdi 00.00'da yatıp 7 de kalkmaya çalışıyorum. Birkaç gündür gece yarısı yatmayı başarsam da alarma uyanamadığım için 7 de kalkamıyorum. Öğleden sonra kendimi yorgun hissedip acaba 1-2 saat uyusam mı diyorum.
İlk olarak kan değeri testi yaptırman, ondan sonra da tahlil sonucuna göre harekete geçmen iyi olabilir. Test için Dahiliye polikliniğine gidebilirsin. Sonra kan alma yerine yönlendirir.
Saç dökülmesi için kan tahlili yaptırmıştım. Folik asit az olduğu için takviye vitamin verdi doktor haricinde bir şey demedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı