Kendin olmak gerçekten işe yarar mı?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Kendim olmanın bu ilişki işlerinde hiçbir faydasını görmedim. Genelde fazlaca ilgiyi veren, o kişiyi hayatımın merkezine alan kişi olurum çünkü. Bile isteye değil kendim öyleyim.
Bir kere tam tersi şekilde çabuk bağlanmamayı denemiştim ve şu ana kadar karşıma çıkan hayatımın merkezine almam gereken tek kişiyi ellerimle itmiş oldum.
Kendin olmak işe yarıyor mu gerçekten? Yarıyorsa yalnız geçen 21 yılın sebebi nedir? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendin olmazsan çok yapmacık durur ki bu da uzun ömürlü olmaz. Bu arada sen insanlara haddinden fazla değer verip kendini alçatıyorsun ve bu da inan bana hiç iyi bir şey değil. İnsanlar seni böyle kullanabilirler ki muhtemelen öyle de olmuştur. Bana sorarsan olduğun gibi davran, en azından samimi bir ilişkin olur.

Kendin olmazsan çok yapmacık durur ki bu da uzun ömürlü olmaz. Bu arada sen insanlara haddinden fazla değer verip kendini alçatıyorsun ve bu da inan bana hiç iyi bir şey değil. İnsanlar seni böyle kullanabilirler ki muhtemelen öyle de olmuştur. Bana sorarsan olduğun gibi davran, en azından samimi bir ilişkin olur.
Aga ben olduğum gibiyim sürekli. Belli bir arkadaş grubum var. Etrafımdaki insanlar da benim gibi. Birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz. Ama konu kız meselesi olunca topluca çuvallıyoruz :D
Hem kimse konuşmayı bilmiyor hem de çok ilgi veriyor.

Kiminin umrunda bile değil kimi de benim gibi kendi oluyor ve karşısındakini hayatının merkezine koyuyor.
En basitinden geçen internetten tanıştığım bir kız buluşalım dediğimiz saatten 30 dakika sonra geldi.
Bense böyle durumlarda karşıdakine ayıp olmasın, beklemesin diye gerekirse 30 dakika önce gelir beklerim ki 10-15 dakika önce gelmiştim.

Yani bir tarafta kendin olarak insanlarla tanışamama durumu var(Hep beraber takıldığımız için pek şans olmuyor başkasıyla tanışmak için).
Diğer tarafta da kasıntı bir tip olma durumu var. Ama kendim olmak hiç işe yaramadı şuana kadar :D

Kendin olmak işe yaramıyorsa kendini değiştir.
Bu nasıl olacak? Mesela çok ciddi ya da çok samimi biriyim. Bir anda tam tersine falan mı döneceğim.?

Kendin olmamak ne peki? Kendini kasarak nereye kadar ilerler ki bir insan? Eninde sonunda özünden patlak verecektir.
Aga kendin olmamaktan kastım şu:
Dediğim gibi karşıdakini hayatımın merkezine koyarım, zaman geçirmek isterim, merak ederim vs. Fakat çok ilgi verdiğim ve ters tepeceği söylenir genel olarak.
Bir noktaya kadar bunu engelleyebilirim ama engellersem kendimi karşıdakine farklı şekilde tanıtmış oluyorum. İllaki sonunda aslında onu çok umursadığımı görecek yani.

Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Her şeyi hesaplasan bile bir gün bir şekilde belli edersin. Şahsen ben erkeklere de kadınlara da aynı şekilde davranıyorum sırf kız diye farklı farklı davranışlar yapmacık duruyor kusasım geliyor. İnsana insan gibi davranıyorsan kültür önemli çünkü başka şekilde konu bir yerde takılır. Kendi deneyimlerimce insanların en önemsediği şey genel kültür, saygınlık ve istisnasız şekilde dış görünüş.

Bir başkası mı olmak istiyorsun?

Anlamadım ki. Gene sende iyi 21 bende 23 yıldır yalnızım. Ama arkadaşlarım var, ufak da olsa bir çevrem. Bir kız arkadaşım yok diye yalnız değilim. İstese idim olurdu da ama ben istemedim ittim hep.

Belki sen gerçek seni bulamamış isen? Sen değişebilirsin ama bir başkası olmak sana yakışır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lise'den beri erkek muhabbetinde konuştuğumuz konuların özetidir. Karakterin hatta çoğu kişinin karakteri burada ters düşüyor. Bu yüzden iyi efendi diye tabir edilen erkekler kaybediyor. İş karakterde veya iyilikte bitmiyor.

Kızlarla iletişim ve konuşma konusu bence aşırı zor. Yapmacık oluyormuşuz gibi hissediyorum. Arkadaş çevrende ki kızlara aşık oluyorsun arkadaşın diye olmuyor. 0'dan biriyle Sohbet etmek imkansız. Yani ne konuşacaksın. Cinsiyet fark etmez tanımadığım erkekle bile konuşamam yani selam brom hayat nasıl gidiyor vs bitti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lise'den beri erkek muhabbetinde konuştuğumuz konuların özetidir. Karakterin hatta çoğu kişinin karakteri burada ters düşüyor. Bu yüzden iyi efendi diye tabir edilen erkekler kaybediyor. İş karakterde veya iyilikte bitmiyor.

Kızlarla iletişim ve konuşma konusu bence aşırı zor. Yapmacık oluyormuşuz gibi hissediyorum. Arkadaş çevrende ki kızlara aşık oluyorsun arkadaşın diye olmuyor. 0'dan biriyle Sohbet etmek imkansız. Yani ne konuşacaksın. Cinsiyet fark etmez tanımadığım erkekle bile konuşamam yani selam brom hayat nasıl gidiyor vs bitti.
Seviyorlar aslında da bulmak çok zor. Yılda 1 iyi bir kız karşına çıkıyor.
Bu tarz konuşan insanlardan uzak durun 😂

Seviyorlar aslında da bulmak çok zor. Yılda 1 iyi bir kız karşına çıkıyor.
Bu tarz konuşan insanlardan uzak durun 😂

Çok az bir ihtimal ama doğru. Hocam ev hanımı çok düz bir kızı kaç erkek sever. Şık giyimli, bakımlı, sohbeti olan ve girişken kızı kaç erkek sever.

Filmlerde bile tatlı konuşmasıyla ön planda insanların fanı olunuyor idol olarak gören bir Türk gençliği var. Zaten herkesin süper yakışıklı ve manken olması gerekir gibi bir algı da var. Mesela sen kıskanırsın kıro olursun o kıskanır alfa erkek olur.

Yaşadığım kısa hikaye kızı seviyordum. Kız gitti başkasıyla oldu adam aldattı kıza vurmuş falan bundan sonra gitti başkasıyla oldu. 1 yıl çocuğun askerliğini bekledi o da gelir gelmez aldatmış. Bu çocuk askerdeyken kendisi onun soyadını alacağım gibi triplere giriyordu. (2 tipi de görsen sokakta bulaşmazsın sıfatlarında belliydi)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı