Kendini Geliştirmek

aerolipss

Hectopat
Merhabalar üniversite sınavına çalışmak için mezuna kaldım. Vaktim bol olduğu için de kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun için ilk hedefim sabah erken kalkmaktı ve o alışkanlığı kazandım. Haliyle derse erkenden başlıyorum ve 7-8 saat çalışmama rağmen zamanım kalıyor. Bu zamanı nasıl değerlendirebilirim? (Yabancı dil hariç onu seneye öğreneceğim.)

Kitap okuyun ama günümüzün dandik yazarlarından değil. Yazar olarak Jiddu Krishnamurti'yi öneririm. Spor yapın. Eğer maddi durumunuz elveriyorsa ve yüzme biliyorsanız yüzmeye gidin. Bilmiyorsanız da öğrenmeye. Yazılıma ilginiz varsa yazılım ile ilgili videolar izleyip kendinizi geliştirebilirsiniz. Ya da çıkın ve yaşadığınız şehri gezin. İlgi duyduğunuz alanlarla ilgili araştırmalar yapın, kaliteli filmler izleyin. Bu arada bende üniversite sınavına çalışıyorum başarılar dilerim.

Bisiklete ilgin varsa bisiklete binebilirsin. Gezerken kafa baya boşalıyor iyi oluyor. Yoksa diğer spor dallarından birini seviyorsan spor yapabilirsin. Sürekli yapıldığı zaman cidden daha dinç hissediyor insan. 7-8 saat beynini yoruyorsun zaten. Birazda fiziksel olarak yorulman iyi olur.

Tavsiyem kodlama öğrenmen. Cidden tam bir boş zaman yok edicisi. Ayriyeten müzik ile ilgiliysen remix versiyonunda şeyler yapabilirsin bunun için çok güzel videolar var ikisini de tavsiye ederim başarılar sınavınızda da

7-8 saat ders çalıştıktan sonra zihinsel ve fiziksel olarak kendini yıpratmamanı öneririm. Akıcı okunan bir kitaba başlayabilirsin. Sık fiziksel aktivite bedensel yorgunluğa yol açabileceği için ders çalışmanı işkenceye dönüştürebilir. Tamamen kendi görüşüm.

Dizi izleyecekseniz size şiddetle Peaky Blinders öneririm. 4 sezon, her sezon 6 bölüm, her bölüm 1 saat.
İlk sezon sıkıcı olabilir ama 2. Sezondan itibaren başından kalkamazsınız. Hele en iyisi bence 4. Sezon.

kendini geliştirmeye öncelikle insanlarla iletişimi iyi yaparak başlayabilirsin.Yani bazı insanlar çok iyi okullardan mezun olup , en iyi firmalarda çalışabiliyor ama kibirden yanlarına yaklaşılmıyor. İnsanları anlayıp-dinlemeyi, ön yargılı olmamayı. Bu konularda kitap okuyabilir , podcast dinleyebilirsin veya meditasyon şahsen benim için çok faydası oldu etrafıma daha farklı bakmaya başladım bana farkındalık kattı .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı