"Kernel check security failure" mavi ekran hatası

Kaiser Sama

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım bu aralar sık sık mavi ekran veriyor ve yine verdi "KERNEL CHECK SECURITY FAILURE" diye. artık sıkıldım.

dump

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bellek testi yap, Memory Corrupiton hatası almışsın. Memtest86 ile belleklerini kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hata ayıklama ve düzeltmek için SFC /scannow komutunu konsola gir.

Ek olarak DirectX sürücüsü kaynaklı 1 mavi ekran hatası da almışsın. Sürücülerin güncel mi? Güncelse DirectX sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyebilir ya da DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp eski stabil bir sürümü yüklemeyi deneyebilirsin.

BIOS sürücülerini ve Windows sürücülerini de ek olarak kontrol et. Varsa güncellemelerini yap.

Memtest86 ile belleklerini kontrol et.
Hocam testi açtım daha ilk aşamada %58e geldi ve 2883 tane hata çıkardı. Ayrıca uygulama da dondu. Böyle mavi ekranlar yaşıyorum bir süre bilgisayara erişemiyorum sonrasında kendi kendine geçiyor ve ya uzun bi süre hata çıkmıyor ya da yenisi çıkıyor. Geçenlerde de ekran kartı sürücüsünü tamamen silip baştan kurmuştum mesela. Napmam gerek bilmiyorum.

Hocam testi açtım daha ilk aşamada %58e geldi ve 2883 tane hata çıkardı. Ayrıca uygulama da dondu. Böyle mavi ekranlar yaşıyorum bir süre bilgisayara erişemiyorum sonrasında kendi kendine geçiyor veya uzun bir süre hata çıkmıyor ya da yenisi çıkıyor. Geçenlerde de ekran kartı sürücüsünü tamamen silip baştan kurmuştum mesela. Napmam gerek bilmiyorum.

Belleklerin çok sıkıntılı hocam, değişim lazım.

Testi tam olarak bitiremiyorum bile tekrardan açtım daha başından dondu 128 hata ile.

XMP açık ise kapatıp tekrar dene. 2 farklı RAM kullanıyorsan tek tek çıkarıp dene. Birinde arıza olabilir ya da ikisinde de olabilir. XMP kapalı ve 2 RAM'de de arıza çıkıyorsa yeni RAM satın alman gerekiyor.

XMP açık ise kapatıp tekrar dene. 2 farklı RAM kullanıyorsan tek tek çıkarıp dene. Birinde arıza olabilir ya da ikisinde de olabilir. XMP kapalı ve 2 RAM'de de arıza çıkıyorsa yeni RAM satın alman gerekiyor.
XMP kapattım ama yine %58e geldi ve uygulama dondu 1 tane hata vermiş ama bu kez

XMP kapattım ama yine %58e geldi ve uygulama dondu 1 tane hata vermiş ama bu kez

Normalde bu test 10 11 saat sürüyor. Ona göre %58'e gelme hızını hesap et diye söylüyorum. Büyük ihtimalle çoğu sorunun RAM'lerden kaynaklı. Tek tek test etmeyi dene. En azından sadece birinde arıza çıkarsa tek RAM fiyatından kurtulmuş olursun.

Son düzenleme:
%58'e gelme hızını hesap et diye söylüyorum
Ama 4 aşamanın ilk aşamasında %58e geliyor 5 dakikada ve ramlerim 8x8 o yüzden o kadar uzun sürmüyor diye biliyorum.
RAM fiyatından kurtulmuş olursun.

Garantileri var zaten bilgisayarı yeni aldım sayılır. Şuan açtım bilgisayarı yeniden kullanıyorum bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı