Çözüldü Kernel Data Inpage Error mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nysxrz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım bazen donup Kernel Data Inpage Error diye bir mavi ekran veriyor. Bu olurken de kasanın önündeki turuncu ışık yanıp sönmeyi bırakıyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
HDD'in SATA ve güç kablosunu kontrol ediniz. Diski mümkünse başka SATA portuna takınız.
Oldu mu?
Ekran Görüntüsü (1).png

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Ekran Görüntüsü (4).png

Ekran Görüntüsü (5).png

Error Scan dışında hepsi var gibi. SMART verilerinden de yola çıkılabilir ama Error Scan'in de sonuçlarını atın. Ayrıca nereden indirdiniz yazılımı? Pek haşır neşir değilim kendisiyle ama sanırım böyle görünmüyordu. Silip şuradan indirir misiniz?

Oldu sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    107,3 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    148,5 KB · Görüntüleme: 54
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    108,8 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    133,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    102,5 KB · Görüntüleme: 55
Sorun değil. Aşağıdaki yerden hata taraması yapıp sonuçların ekran görüntüsünü paylaşmanız yeterli. Diskler konusunda ben de en bilgili kişi değilim, @Assecreed tamamlayacaktır eksik veya yanlışım varsa.

unnamed.png

Tamam, mümkün olan en kısa sürede yapacağım.
Biraz geç oldu yanıt vermem, kusura bakmayın. Bilgisayarımın kasası arkadan açılıyordu, bu yüzden bir arkadaştan yardım istedim. Ama şu anda bilgisayarım düzgün bir şekilde çalışıyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.😄

Yeni konular

Geri
Yukarı