KERNEL DATA INPAGE ERROR ne demek ?

timucin

Kilopat
Yer
konya
Bazen PC'mi açarken

Kod:
KERNEL DATA INPAGE ERROR

diye bir yazı çıkıyor. Bir süre düzeltme yapıp açılıyor. Sebebi ne olabilir ? Windows 8'le alakası olabilir mi ?

Bu genelde bir mavi ekran hata kodudur. Video veya foto çekebilme şansın var mı? Bir de C:\Windows\Minidump klasörü dolu ise içindekileri MediaFire'a koyup paylaşır mısın ;)

Sorun Windows 8'den değil ama senin Windows 8'e kurduğun veya yaptığın bir şeyden kaynaklanabilir. Donanımsal da olabilir...

Evet bende araştırdım , genelde mavi ekran alıyolarmış ama bende mavi ekran olmuyo 1 den 100 e kadar sayılar geçiyo, bulup ayıklıyor ve sistem açılıyor. Galiba Win8 durumu kurtarıyo :) . Birde herzaman olmuyo zaten. Bu arada sorunu bulmuş olabilirim ama emin olmam lazım, yanlış bilgi vermiyeyim .

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkça söylemek gerekirse mavi ekran ne olduğu fazla bilmiyorum. En son 2007 yılı veya 2008 yılında optimizasyon sorunu olan Crysıs'i oynarken mavi ekran hatası almıştım.

Mavi ekran Windows'un artık çalışmasını engelleyecek durumda donanımsal bir hata olduğunda çıkan hatadır. Bozuk RAM'ler, yanlış sürücüler, gevşek kablolar, ısınma, statik elektrik, dalgalanma, elektronik parazit... Mavi ekranın tonla nedeni vardır...

Mavi ekran Windows'un artık çalışmasını engelleyecek durumda donanımsal bir hata olduğunda çıkan hatadır. Bozuk RAM'ler, yanlış sürücüler, gevşek kablolar, ısınma, statik elektrik, dalgalanma, elektronik parazit... Mavi ekranın tonla nedeni vardır...

Evet aynen öyle Recep kardeşim donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum ve de tam dediğiniz gibi gevşek kablo galiba. Emin olunca yazıcam zaten.

Sahip olduğun hata bende de vardı. Hatanın sistemsel olma ihtimali de var. Ben disk sorunlarını bi tarattır derim. Tabi harddisk'te de olabilir. Olmadı başka bi harddisk ile dene. Tabi Recep hocam da haklı. Hangi parçada hata olduğunu tam kesin söyleyemeyiz. Eğer bi hataları yollarsan bakabilirim.

Sorun donanımsal yada gevşek kablo dan değil galiba. Kaç gündür hata vermiyor çünkü, bir kablodan şüpelenmiştim ama o kablo da değilmiş. Geriye hata kodu aldığımda ortak tek bir nokta var, kızım için ayrı bir masa üstü hazırlamıştım, o nezaman kullanıp PC kapasa ben açarken alıyorum hata kodunu. Onun kullanmış olduğunu da şurdan anlıyorum: Windows 8'de birden fazla kullanıcı için masaüstü varsa, hangisinden en son çıkarsan PC'yi açtığında o masaüstü'nden açılıyor. Sorun tam ne anlamadım. Masa üstünü silip tekrar hesap açıp deneme yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı