Kernel Panic geçici çözüm

ciaman

Hectopat
Makaleler
1
Bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Dual boot Win7 Mav 10.9.2 kurulu Dell 5010 bilgisayarımda Mavericks ekran ışığını kontrol etmek için ACPIBacklight kext yükledim. Sistem kernel panic verdi. Açılış esnasında -x -f ve bilimum kodları kullanmama rağmen bir türlü açılışı sağlayamadım. Kurulum için kullandığım USB bellekte işe yaramadı sanırım bozuldu. Kısaca çaresiz kalmıştım. Yeni bir USB kurulum yapma şansımda kalmamıştı.

Çözüm.

Win 7 üzerinden Hfs diske ulaşmak için
Paragon HFS for Windows® - Genel Bakış adresinden 10 günlük programı indirdim.
Win7 üzerinden Mac HFS diske ulaşarak clover - config.plist dosyasını kurulum sırasında yedeğini aldığımız config.plist dosyası ile değiştirdim. Daha sonra extension klasöründeki ACPIBacklight.kext dosyasını sildim. Sistemi boot ettiğimde Mav 10.9.2 tekrar karşımdaydı. Yapmam gereken ekran kartı ve ethernet kartını tekrar tanıtmak oldu.
Hfs for windows programı son derece başarılı. Windows içinden mac disklere okuma ve yazma imkanı sağlıyor.
Umarım işinize yarar.

Son düzenleme:
Ayrıca bu tecrübeden şu çıkarımı da yapabiliriz. Sistem stabil hale geldiğinde config.plist'in bir yedeğini almak olası açılış sorunlarını giderebilmek adına önemli.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı