Kernel Power 41/137/142 hatası

Sr Saphiens

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda sinir bozucu bir hatayla karşı karşıyayım. Oyun oynarken, video izlerken, canlı ders sırasında vb. durumlarda PC ekranı aniden donuyor. Arkadan gelen ses, klavye, mouse hiçbiri çalışmıyor. Tek güç düğmesi çalışıyor. Reset atıp tekrar açmam gerekiyor güç düğmesine bastığımda fan çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. 5-6 denemden sonra ekran geliyor. Olay günlüklerine baktığımda kernel Power 41-137 ve 142 hataları olduğunu görüyorum. Driverlarım güncel daha yeni format atıldı. Yaklaşık son 1 aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Çoğu forumda PSU veya Realtek vs denmiş. Hepsini denedim sorun çözülmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• olay günlükleri 4.png
    olay günlükleri 4.png
    36 KB · Görüntüleme: 52
  • olay günlükleri 5.png
    olay günlükleri 5.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 56
Evet bu sorun PSU kaynaklı. Bozuk PSU'nun RAM veya işlemciye gönderdiği güçte dalgalanma olduğunda oluşuyor. Eğer her bilgisayarı açtığınızda oluyor ise başka bir PSU ile deneyip gözlemeniz gerekiyor.
evet her açılışta oluyor bu durum bazen uyku modundayken belirli zaman sonrasında kapatıyor kendini

Kullandığınız laptop ı yüke sokup aynı zamanda GPU-Z'den ekran kartınızın ve işlemcinizin doğru Watt'ları çekip çekmediğinden emin olmalısınız. Eğer adaptör bu 2 bileşenin Watt değerlerini stabil bir şekilde veriyorsa belki de sıkıntı adaptör de olmayabilir.

Kullandığınız laptop ı yüke sokup aynı zamanda GPU-Z'den ekran kartınızın ve işlemcinizin doğru Watt'ları çekip çekmediğinden emin olmalısınız. Eğer adaptör bu 2 bileşenin Watt değerlerini stabil bir şekilde veriyorsa belki de sıkıntı adaptör de olmayabilir.

Laptopu batarya ile kullanmıyorum masaüstü sistem gibi kullanıyorum ayrıca ara kablo ile bağlı bunlardan kaynaklanma olasılığı var mıdır ?

Ben size bataryanın verdiği değeri demedimki. Adaptörünüzün stabil olarak verip vermediğini sordum. Ara kablo derken adaptörünüzü normal bir şekilde kullanmıyor musunuz? Ara kabloya neden ihtiyaç duydunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı