Kernel Power 41 (63) hatası

bariscan111

Centipat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba,

Sistemimde bazı sorunlar yaşıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle her zaman olmuyor (ayda bir kere oluyor.) fakat olunca PC donuyor. Bazen webde gezinirken, bazen oyun oynarken ve cevap vermiyor. Power tuşuna basarak kapatıyorum. Daha sonra açmak istediğimde PC açılmıyor. Güç verip kesiyor verip kesiyor. Fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor ve gidiyor. Sonra kasanın içini açıyorum. Ekran kartını söküyorum ve BIOS pili söküp takıyorum, açılıyor PC. Sorunu bir türlü çözemedim. Hatta sorun PSU'dadır dedim ve gittim yeni Power Supply aldım. (Eski Power'i garantiye yolladım hatasız dediler geri geldi) hi Power 750W 80+ Gold aldım aynı sorunu onda da yaptı. Power Supply 1 haftalık sıfır. Memtest yaptım 4 aşamada sorun yok sorunsuz geçti. OCCT testleri yapıyorum sorunsuz geçiyor testlerden. Stress testi yaptım sorunsuz geçti. Kafayı yemek üzereyim.

Anakart: MSI X99'a Raider.
İşlemci: Intel i7 6800K.
RAM: Team (4x8) 32 GB DDR4 3000MHz.
PSU: Hi Power 750W 80+ Gold.
Ekran kartı: MSI GTX 1080 Ti.
SSD: Samsung 750 Evo.

Bilgisayar kapandıktan sonra bu videodaki hatayı yapıyor. Ekran kartı ve BIOS pili sökünce tekrar açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
kablo baglantıları tam hata 1 hafta önce yeni power alıp tum baglantıları sorunsuz ve kontrol ede ede yaptım. eski powerdan şüpheleniyordum gittim yenisini aldım. Aha aynısı onda da oldu demekki power net değil. Ekran kartı stress testlerinde ve occt testlerinde 1 saat boyunca full çalıştıı ve sorunsuz geçti.
cpu ve ekran kartı strees testlerinde 1 saatlik ekran kartı 70 dereceyi geçmedi 300 wat enerjı cektı işlemci 63 dereceyi geçmedi %100de yüzde iken de 65 wat geçmedi bu kadar yogun yük altında stress testlerinde başarılı ile geçiyor fakat gel youtubeda video izlerken pc donup kapanıyor. Gerçekten çözemiyorum stres testinde neden sorun cıkmıyor yük altında. Başına gelen yada çözüm bulan oldumu valla zor durumdayım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Sistemimde bazı sorunlar yaşıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle her zaman olmuyor (ayda bir kere oluyor.) fakat olunca PC donuyor. Bazen webde gezinirken, bazen oyun oynarken ve cevap vermiyor. Power tuşuna basarak kapatıyorum. Daha sonra açmak istediğimde PC açılmıyor. Güç verip kesiyor verip kesiyor. Fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor ve gidiyor. Sonra kasanın içini açıyorum. Ekran kartını söküyorum ve BIOS pili söküp takıyorum, açılıyor PC. Sorunu bir türlü çözemedim. Hatta sorun PSU'dadır dedim ve gittim yeni Power Supply aldım. (Eski Power'i garantiye yolladım hatasız dediler geri geldi) hi Power 750W 80+ Gold aldım aynı sorunu onda da yaptı. Power Supply 1 haftalık sıfır. Memtest yaptım 4 aşamada sorun yok sorunsuz geçti. OCCT testleri yapıyorum sorunsuz geçiyor testlerden. Stress testi yaptım sorunsuz geçti. Kafayı yemek üzereyim.

Anakart: MSI X99'a Raider.
İşlemci: Intel i7 6800K.
RAM: Team (4x8) 32 GB DDR4 3000MHz.
PSU: Hi Power 750W 80+ Gold.
Ekran kartı: MSI GTX 1080 Ti.
SSD: Samsung 750 Evo.

Bilgisayar kapandıktan sonra bu videodaki hatayı yapıyor. Ekran kartı ve BIOS pili sökünce tekrar açılıyor.
Ramleri kontrol ettiniz mi acaba ? Ayrıca bu aralar bu tarz sorunları yaşayan çok gibi bende benzer şeyler yaşıyorum sistemi de yeni kurdum özenle montajını yaptım kablolamasını vs. şu sıra denemelerimde bir sıkıntı yaşamıyorum anakartın boost özelliğini kapadım sizde de açıksa eğer birde onu kapatarak kullanmayı deneyin bakalım sonuç ne olacak. Bios vs herşeyi güncel tutmaya bakın.

Geri
Yukarı