Kernel Power 41 Hatası

Morfium

Hectopat
Bilgisayarım 1 saate bir kendini kapatıyor. Isınma, powerda bir sıkıntı yok ama anlam veremiyorum. Çok kez tekrarlandı. Ne yapmam gerek?

1604962511612.png

Bilgisayarım 1 saate bir kendini kapatıyor. Isınma, Power'da bir sıkıntı yok ama anlam veremiyorum. Çok kez tekrarlandı. Ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 732448

Kernel Power 41 sistem kapanması düzgün olmadan güç kesintisi demektir. Bir masaüstü bilgisayarı "Windows'u kapat " yapmadan fişini çekmek gibi. Hızlı başlat olayında da bu olabilir ki hızlı başlat açıksa Windows'u kapat dediğinizde Windows son oturum verilerini RAM'e yazar ve sistem aslında RAM'de hazır bekler. Öyleyken pili çıkarır veya fişi çekerseniz yine kernel Power alırsınız. Aldığınız hata için daha başka detaylara ihtiyacınız var.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
( powercfg.exe /hibernate off )
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.
Hızlı başlatma seçeneğini çok test ettik, o sorunsuz çalışıyor. Hem Windows üzerindeki hızlı başlatmayı hem de anakart BIOS üzerindeki Windows Fast Boot seçeneklerini aktif edebilirsiniz.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Hızlı başlatma seçeneğini çok test ettik, o sorunsuz çalışıyor. Hem Windows üzerindeki hızlı başlatmayı hem de anakart BIOS üzerindeki Windows Fast Boot seçeneklerini aktif edebilirsiniz.

Sizin ile özelden nasıl iletişime geçebilirim?

@Morfium denediniz mi bunu? İşe yaradı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı