Çözüldü Kernel Power 41 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Qxn

Kilopat
Arkadaşlar merhaba; yaklaşık 1 hafta önce yeni sistem topladım. 2-3 gün sıkıntısız kullandım, fakat aniden bilgisayar kapanıp açılmalar başladı. Yardımlarınızı bekliyorum. Tavsiyeler üzerine birkaç ayar yaptım, hızlı başlat kapat gibi ama çözüm olmadı. Sistemim şu şekilde:

AMD Ryzen 5 3600 işlemci.

ASUS Prime 450M-K 2 anakart.

Sharkoon SHP V2 650W güç kaynağı.

Thermalke UX200 işlemci soğutucu.

XPG 8 GB Gammix CL16 DDR4 X2 16 RAM.

ASUS TUF GTX1660 Super ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunum çözüldü: Bıos güncellemesi yapmıştım ve Bıos güncellemesi yeni sistemimde yeniden başlatmalara sebep veriyordu. Bugün aynı anakart ile değişim yaptım ve fabrika Bıos sürümü ile kullanıyorum herhangi bir hata yok. Bazı yabancı forumlar da RAM voltajının artmasının yeni Bıos'ta 3000 serisi CPU'larla rastgele yeniden başlatmalara sebep verdiği belirtiliyor ki tamamen aynı sorunu yaşıyordum. Özetle sorundan kurtuldum, belki birisine faydalı olur diye durumu belirttim.
Zalman ZM 700- GLX sıkıntısız kullanıyordum eski sistemde. Bilgisayar almışken güç kaynağı da değişsin istedim fakat ağız tadı ile kullanmak nasip olmadı henüz. Biraz araştırma sonucu çoğunlukla Sharkoon SHP V2 650W güç kaynağı tavsiye edilmiyor gibi. Umarım sorun sadece güç kaynağındandır.

Arkadaşlar sorunum çözüldü: Bıos güncellemesi yapmıştım ve Bıos güncellemesi yeni sistemimde yeniden başlatmalara sebep veriyordu. Bugün aynı anakart ile değişim yaptım ve fabrika Bıos sürümü ile kullanıyorum herhangi bir hata yok. Bazı yabancı forumlar da RAM voltajının artmasının yeni Bıos'ta 3000 serisi CPU'larla rastgele yeniden başlatmalara sebep verdiği belirtiliyor ki tamamen aynı sorunu yaşıyordum. Özetle sorundan kurtuldum, belki birisine faydalı olur diye durumu belirttim.

Çözüm

Geri
Yukarı