Kernel Power 41 nvlddmkm.sys mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

OwneR

Hectopat
Yer
127.0.0.1
Merhaba,
Lenovo Ideapad 700-15ISK cihazını kullanmaktayım,
16 GB DDR4 2333MHz RAM.
Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz.
NVIDIA GTX 950M 4 GB.

Özelliklerinde olan cihazım olay görüntüleyicisinde "Kernel Power 41" hatası vermekte olup oyun esnasında, ekran kartına yük binmesi durumlarında ani olarak kapatıyor bilgisayar kendini tıpkı güç tuşuna uzun süre basıyormuşuz gibicesine.

Minidump dosyasına baktığımda nvlddmkm.sys dosyasına bağlı olan bazı şeyler gördüm ama yine de emin olamadım. Aşağıda minidump dosyamı bırakıyorum sizlerde incelerseniz ve yarımcı olabilirseniz sevinirim.

Denediğim çözümleri aşağıya listeliyorum.
- Memtest86 testi yaptım sorun çıkmadı.
- sfc /scannow komutunu kullandım.
- driverlarımı güncelledim.
- Windows'u tamamen silip sıfırdan temiz kurulum yaptım.

Not: Tüm driverler güncellendi, işletim sistemi güncel. Cihazın garantisi bitti maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözmenin yolu ya çoklayıcıya takmayacaksınız ya da farklı bir çoklayıcıyla deneyeceksiniz. Belki çoklayıcıda sorun vardır, çoklayıcıda birden fazla aygıtın takılı olması da buna sebep olmuş olabilir. Testlerin süreleri ve sonuçları güzel, oyun da oynayın bakalım. Çözüldüğünden emin olalım.

Aynı şekilde duvar prizinde gta 5 benchmark testi uyguluyorumdum yine shutdown etti kendini. Tam bu sefer çözdük diyorum yine gidiyor :)

Tüh, testlerin sonuçları iyiydi aslında. O halde donanımsal bir sorun olabilir. Pilde, ekran kartında veya (düşük ihtimalle) adaptörde olabilir.

Tüh, testlerin sonuçları iyiydi aslında. O halde donanımsal bir sorun olabilir. Pilde, ekran kartında veya (düşük ihtimalle) adaptörde olabilir.
Pili söküp sadece adaptöre bağlı kullansam ne olur ?

Birde farklı bir adaptör bulup deneyeyim değil mi ?

Bunları yaptıktan sonra hala devam ederse Ekran kartı ise işim zor demektir. Tamir falan sağlıklı işler değil maalesef.

İllet bir hatadır kendileri ben masaüstünde aynı belirtiler ve sorunları yaşadım ooct testinde sadece 3D seçip yapar mısınız eğer kapanırsa sorun ekran kartından kaynaklanıyordur ben o hayatı yeni ekran kartı alarak çözmüştüm.

Deneyebilirsiniz.
Pili söküp denedim HDD söktüm denedim. Aynı kapatıyor yine.

İllet bir hatadır kendileri ben masaüstünde aynı belirtiler ve sorunları yaşadım ooct testinde sadece 3D seçip yapar mısınız eğer kapanırsa sorun ekran kartından kaynaklanıyordur ben o hayatı yeni ekran kartı alarak çözmüştüm.
OCCT 3D testinde kapatıyor kendini maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı