Kernel Power Hatası

NeoAnderson

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler. Benim sorunum son 3 ayda Kernel-Power hatasını alıyorum. Youtube veya İnternet sayfası açıkken birden ekran çizgi çizgi oluyor ve hoparlörlerden cızırtı sesi geliyor. Memtest yaptım sorun çıkmadı bu sorunu nasıl çözebilirim? @Recep Baltaş Abi açılan diğer konulara baktım ama bana bir türlü yardımcı olamadı yardım edebilirmisin?

@THE_MILLER Hocam siz yardım edebilirmisiniz ?

Bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok mu ?

Dosya Ekleri

• kernel.png
    kernel.png
    66,2 KB · Görüntüleme: 220
Hata verdiği zaman ekranın resimini çekip paylaşırsanız (hata kodunu fılan) daha kolay yardım bulabilirsiniz. Birde pc'nizin birleşenlerini de paylaşın.

Bileşenlerim şu şekilde :
-Z77a-G43 Anakart
-Corsair XMS3 4*2 1600 MHz Ram
-Thermaltake 800W Power
-Seagate 1Tb Hdd
-İ5 3570K işlemci
-Asus r9 280X Ekran kartı
Bileşenlerim böyle ekran resmi her seferinde farklı oluyor arka planda beyaz ton ağırlık olursa beyaz çizgiler oluyor ve griye dönüyor. Arka planda sarı renk varsa rengi soluyor ve çizgiler meydana geliyor. Ekran kartına test yaptım sorun vermedi aynı şekilde RAM testi yaptım yine sorun yok. Şuan HDD test ediyorum sorun gözükmüyor olay günlüğümü ekli dosya olarak attım. Yardım ederseniz sevinirim. @Can seçkin

Ekran kartını tam yük altında teste soktum ama en fazla 78 dereceyi gördü hiçbir hata vermeden. Bu olay sadece Mozilla'da gezinirken oluyor bir türlü anlayamadım yani demem o ki ekran kartında sorun olacağını düşünmüyorum hocam başka tavsiyeniz var mı ?

Ekran da çizgiler bana ekran kartını düşündürtüyor burda ekran kartının ısınmasından değilde ramleri ile alakalı bir problem olabilir bu durum da sadece bozuk olan rame veri yüklerken yada okurken problem meydana gelir. Onun dışında bir fikrim yok ...

Anladım teşekkürler hocam ram slotlarında sorun olabilir mi acaba ? Birde Ram test programı olarak ne önerirsiniz memtest86 yaptım fakat başkar bir program varsa önerinizi almak isterim.

Ram test programı bilmiyorum benim tavsiyem eğer iki parça ram ise tek tek çıkartıp bilgisyaar hata verene kadar deneyebilsin. Birde ekran kartını çıkartıp ekran kartsız web de gez bakalım aynı hatayı verecek mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı