Kernel-Power hatası

revo61

Kilopat
Bilgisayarım donduğunda veya kendi kendine reset attığında olay görüntüleyicisine baktım son 2 aydır hep aynı hata uyarısı vermiş. Bu ne anlama geliyor? (Sistemi 1 yıldır kullanıyorum özellikle son 2 aydır kendini resetliyor veya aniden donuyor)

1.png

Sistemim;

1050 Ti ekran kartı
1500X işlemci
8 GB RAM
B350M anakart
1 TB sabit disk
600W güç kaynağı
Windows 10 işletim sistemi

Kerbel power hatalı kapatma sonrasında sistem kayıtlarına yazılmaktadır. Bilgisayarınızın donma nedeni değildir.

Bu ansızın donma ve reset probleminin nedenleri, ağırlıklı olarak güç kaynağının yeni bileşen eklenmesi sonrası yeterli enerjiyi sağlayamaması, RAM hataları, aşırı ısınma olabilir. Yeni bileşen eklemediyseniz, PSU kısmını atlayalım, ısınma problemi var mı bir de memtest+ ile belleklerinizi kontrol edebilir misiniz? Akabinde sonuçlar üzerinden konuşabiliriz. Bir iki nedenden daha bu sorunla karşılaşılabiliyor.

Kerbel power hatalı kapatma sonrasında sistem kayıtlarına yazılmaktadır. Bilgisayarınızın donma nedeni değildir.

Bu ansızın donma ve reset probleminin nedenleri, ağırlıklı olarak güç kaynağının yeni bileşen eklenmesi sonrası yeterli enerjiyi sağlayamaması, RAM hataları, aşırı ısınma olabilir. Yeni bileşen eklemediyseniz, PSU kısmını atlayalım, ısınma problemi var mı bir de memtest+ ile belleklerinizi kontrol edebilir misiniz? Akabinde sonuçlar üzerinden konuşabiliriz. Bir iki nedenden daha bu sorunla karşılaşılabiliyor.

Güç kaynağını sistemle birlikte sıfır almıştım. Isılar genelde oyun içi ekran kartı maks 70 derece, işlemci maks yine o seviyelerde oluyor. memtest+ yapamayacağım çünkü flash bellek yok. Başka bir program varsa deneyebileceğim sonuç atabilirim.

Windows bellek tanılama ile test yaptım sorunsuz diyor.

Güç kaynağınızın marka ve modelini belirtir misiniz?

Kasa ile beraber aldım şu linkte yer alıyor.

Sorun güç kaynağınızda gibi duruyor. 600W ancak tek kanaldan vermiyor gücü. 12V1 ve 12V2'den 17'şer amper güç veriyor ki bu da her kanaldan 204W güç veriyor demektir. Sisteminizi başka bir güç kaynağına bağlama şansınız var mı?

Sorun güç kaynağınızda gibi duruyor. 600W ancak tek kanaldan vermiyor gücü. 12V1 ve 12V2'den 17'şer amper güç veriyor ki bu da her kanaldan 204W güç veriyor demektir. Sisteminizi başka bir güç kaynağına bağlama şansınız var mı?

Maalesef ama bende güç kaynağı diye düşünüyordum sadece emin olamamıştım.

Şahsen ben de sorunun kaynağının psu gibi olduğunu düşünüyorum ilettiğiniz bilgiler ışığında. Son bir husus daha aklıma geldi, Windows’un hızlı başlatma seçeneği açıksa onu kapatıp, yeniden başlatıp deneme yapabilir misiniz?

Şahsen ben de sorunun kaynağının psu gibi olduğunu düşünüyorum ilettiğiniz bilgiler ışığında. Son bir husus daha aklıma geldi, Windows’un hızlı başlatma seçeneği açıksa onu kapatıp, yeniden başlatıp deneme yapabilir misiniz?

Kapattım eğer bir gelişme olursa buraya yazarım.
Konuyu ileride okuyacaklar için format atarak sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı