Kernel-Power ve Event hatası

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Arkadaşlar bilgisayarım oyun oynarken, internette gezerken, bazen boş dururken bile 3-4 saniyelik donma sonrası kapanıyor, kasa çalışmaya devam ediyor ama bilgisayar yeniden başlamıyor. Yeniden başlaması için benim reset atmam gerekiyor. Olay görüntüleyicisinde ekte verdiğim hataları görüyorum. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    153,7 KB · Görüntüleme: 76
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    154,7 KB · Görüntüleme: 63
2004 Sürümümü kullanıyorsunuz, bu sorunlar bende de vardı, 1909 sürümüne geçtim. Coğu azaldı ama hala DistributedCOM hatası alıyorum. Bunlarında bir sebebi illa vardır ama ileride cözüme kavuşturucaz bakalım..

PSU ve ekran karti ne? HDD mi, SSD mi kullanıyorsun sistemde?

En güzeli, sisteminizi detaylı bir şekilde yazarsanız.
PSU Corsair VS600
Ekran kartı Sapphire RX 580 Pulse 8 GB
Anakart Asus Prime B450M-K
Ram: Corsair Vengaence 8 GB LPX 3000 Mhz
Sistemin yüklü olduğu disk Adata SU650 120 GB versiyonu

Siyah ekran hatasi, AMD ekran kartlarında sıkça karşılaşılan bir durum. Farkli bir ekran karti ile sistemi deneme şansınız varsa deneyin. Adata'nin SU serisi biraz sıkıntılı, diğer şüpheli durum o ama siyah ekran konusu, ekran kartina daha ağır basıyor.

2004 Sürümümü kullanıyorsunuz, bu sorunlar bende de vardı, 1909 sürümüne geçtim. Coğu azaldı ama hala DistributedCOM hatası alıyorum. Bunlarında bir sebebi illa vardır ama ileride cözüme kavuşturucaz bakalım..
Şuan en güncel sürümleri kullanıyorum. Hangisi bilmiyorum. Ama bilgisayarım kurban bayramı öncesi sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. 10-12 gün memlekete gidip geldim ve kapanma sorunları olmaya başladı. En son ram'i söküp geri taktım. Açıldığında bilgisayar Netframe update'i gelmişti onu yaptım. Şuan kapanma yok. Ama sorunun kaynağı ne onu bilmiyorum. Ram'imin aynısından bir tane daha sipariş ettim gelince çift kanal 16 GB yapıp bakmak istiyorum.
Memtest 86 ile ramlerini tek tek test et. Ramlerin de oluşan arıza sistemin ani kapanmasına sebep oluyo buda kernel power hatası verdiriyo.
Memtest için sanırsam USB gerekiyor ama şuan bir USB belleğim yok malesef.
Siyah ekran hatasi, AMD ekran kartlarında sıkça karşılaşılan bir durum. Farkli bir ekran karti ile sistemi deneme şansınız varsa deneyin. Adata'nin SU serisi biraz sıkıntılı, diğer şüpheli durum o ama siyah ekran konusu, ekran kartina daha ağır basıyor.
Ekran kartımı kuzeniminkiyle değiştirip denediğimde benim sistemim yine kapanırken kuzenimin sisteminde benim kartımla bir kapanma olmadı. Zaten kartı daha öncesinde servise yollamıştım ve sorun olmadığını söyleyip geri yollamışlardı.

Son düzenleme:
@aliertugrul1997 aşağıdaki bilgileri doldurup yeni bir konu açın. Sizin sorununuzun sebebi, dolayısıyla çözümü, farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı