Çözüldü Kernel Security Check Failure hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anl0wer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,
PC'de "kernel Security check failure" bsodsi alıyorum ve bu BSoD CoD: Warzone'a girince oluyor dump dosyasını aşağıya bırakıyorum.

Aşağıda DMP'nin linki bulunuyor, gerçekten hatamı düzeltirseniz dileyin benden ne dilerseniz 😃
Dump1.zip

MemTest86 yapın. (XMP kapalı olsun)

Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve güncel sürüm kurun.

Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu uygulayın.

Adımlardan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini bildirin lütfen.

Memtest86 yapın.(XMP kapalı olsun)

Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve güncel sürüm kurun.

Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu uygulayın.

Adımlardan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini bildirin lütfen.

DDU ile sıfırlayıp kurmuştum zaten, aynı şekilde sfc /scannow'u da yapmıştım fakat Memtest'i XMP kapalı bir şekilde yapınca hata verdi test 4 ve 5'te.

@anl0wer

Bellek testi hata verdiyse sorun belleklerdedir. İade et veya garantiye gönder.

Peki bellek sorunu kernel mavi ekrana sebep olur mu? Yani pek anlamasam da DMP'de izinlik bir şey vardı sanki o yüzden sordum. Warzone erişimi engellendi gibi bir yazı vardı o yüzden sormak istedim, lütfen yanlış anlamayın. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

@anl0wer

Kod:
MODULE_NAME: memory_corruption.

IMAGE_NAME: memory_corruption

Burada bellek arızasına işaret ediyor dumpların. Bellek bozuksa mavi ekrana neden olur?

Anladım, soruyu sorma sebebim şuydu: Hani XMP açıkken 0 error alıyorum, yani anladınız mı? Fakat XMP açıkken de bu sefer yine aynı Crash'i vermişti. Bu sebepten doğrulamak ve öğrenmek için sordum, çok teşekkür ederim. Muhtemelen yarın aldığım yeri arayacağım.

Anladım, soruyu sorma sebebim şuydu: Hani XMP açıkken 0 error alıyorum, yani anladınız mı? Fakat XMP açıkken de bu sefer yine aynı Crash'i vermişti. Bu sebepten doğrulamak ve öğrenmek için sordum, çok teşekkür ederim. Muhtemelen yarın aldığım yeri arayacağım.
Değiştirip sonucu bildirebilirsin sorunun RAM kaynaklı olduğuna eminsen -ki ben eminim- mesajı çözüldü işaretle konuyu da uzatmayalım. :)

Arkadaşlar merhaba öncelikle,

Dün Memory'den dolayı bir dump almışken bugün sanki farklı bir dump yedim. Çok anlamadığımdan dolayı yardım istiyorum, nedenini bilen varsa yazabilirse sevinirim.

Dump dosyası:

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı