Çözüldü KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat başar

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarda son zamanlarda ilk açılışta ve bazen de PC açıkken bu hatayı alıyorum. Mavi ekran geliyor, ne ile alakalı olabılır?
KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE

Değerli konu sahibi, nasıl yapacağınızı önceki mesajımda söyledim :)

Dediğiniz şekilde yaptım yine aynı şekilde ilk açılışta mavi ekranı verıyor sonra yeniden başlayınca açılıyor

Dediğiniz şekilde yaptım yine aynı şekilde ilk açılışta mavi ekranı verıyor sonra yeniden başlayınca açılıyor

Minidump klasöründeki güncel dosya

RAM değerleri ile oynadın mı hiç? Memtest86 ile bellek testi yapar mısın?
OCCT Ile'de GPU testi yap.

Bakıyorum şimdi

Bakıyorum şimdi

Bu testler uzun zaman alıyor galiba yarın değerleri yazmış olurum

RAM değerleri ile oynadın mı hiç? Memtest86 ile bellek testi yapar mısın?
OCCT Ile'de GPU testi yap.

Hocam 16 GB RAM var test hala bitmemiş 9 saat olmuş başlayalı normal mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar daha önce de açmıştım konuyu çözüm bulamadım. Yüzde 90 bilgisayarı yeniden başlattığımda ilk çalıştırmada mavi ekran alıyorum. İkinci yeniden başlatmada mavi ekran gelmiyor. Sistem özellikleri şu şekilde;
İşlemci Ryzen 5 3600X.
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1660S.
RAM XPG 16 GB 3000 MHz.
512 GB Kioxia SSD.
Anakart Gigabyte B450M S2H.

Minidump dosyası link: 040223-8468-01.rar

Arkadaşlar daha önce de açmıştım konuyu çözüm bulamadım. Yüzde 90 bilgisayarı yeniden başlattığımda ilk çalıştırmada mavi ekran alıyorum. İkinci yeniden başlatmada mavi ekran gelmiyor. Sistem özellikleri şu şekilde;
İşlemci Ryzen 5 3600X.
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1660S.
RAM XPG 16 GB 3000 MHz.
512 GB Kioxia SSD.
Anakart Gigabyte B450M S2H.

Minidump dosyası link: 040223-8468-01.rar
Kaç GB boş alan yer var?

Bunu bir deneyin.

Üstelik driverların güncel olduğuna emin misiniz? Özelliklede GPU.

Hiçbiri olmazsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yazın.

Kaç GB boş alan yer var?

Bunlar nedenleri olabilir:

• Bilgisayarınızın/dizüstü bilgisayarınızın sabit diskinde yeterli boş alan yok. Windows 10'un düzgün çalışması için sistem diskinizde 2 ila 10 GB boş alana sahip olmanız gerekir.
  • Uyumsuz bir BIOS sürümü yüklendi veya ürün yazılımı zarar gördü.
  • İşletim sistemi ile uyumlu olmayan aygıt sürücüleri yüklendi.
  • Windows kayıt defteri zarar gördü veya silindi veya temizleme işlemleri yanlışlıkla sistem anahtarlarını sildi.
  • Antivirüs yazılımı veya virüsler, sistem dosyalarını engelleyebilir veya önemli kayıt defteri anahtarlarını silebilir.
  • Yedekleme yazılımının çalışmasında bir hata oluştu.
  • Bir Windows güncellemesinin sonucu olarak da olabilir.

30 GB'a yakın boş hafıza var. BIOS'u güncel. Antivirüs yazılımı mevcut değil. Format atsam düzelme durumu var mı hocam

İlk önce hatayı tam olarak bir tespit edelim. Yoksa pişman oluruz. Dediğimi uygulayıp SFC taramsı yapın. Üstelik Memtest testini atar misiniz rica etsem?

Memtest testini yapmıştım çok uzun sürdü yaklaşık 12 saat kadar baktım bitecek gibi değil iptal ettim ama hatalı dosya 0 olarak yazıyordu. SFC testini bilmiyorum

Geri
Yukarı