KERNEL_AUTO_BOOST_LOCK_ACQUISITION_WITH_RAISED_IRQL mavi ekran hatası

Dodoo

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem;
  • GPU: ASUS GTX1050 Ti 4 GB
  • CPU: Ryzen 3 1300X 3.8GHz
  • Anakart: ASUS Prime B350M-K
  • RAM: HyperX Fury 2400MHz 8 GB CL15
  • HDD: 1TB Seagate 7200RPM
  • SSD: 250GB WD Blue M.2 NVMe

Bilgisayarı geçen günlerde servise verdim ve geri aldım. (İşlemcinin vidaları anakarta gömülmüş vidaları sıkılmadığı için CPU overheated hatası veriyordu monitöre görüntü gelmiyordu pinleri eski haline getirip işi çözdüler.) Ardından bilgisayarı normalde olduğu gibi kullanırken genellikle oyunlarda ya da Twitch-YouTube gibi sitelerde 1'den fazla sekme açtıktan birkaç dakika sonra aniden görüntü gidiyordu. (Çoğunlukla mavi ekran hata kodları: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, KERNEL_AUTO_BOOST_LOCK_ACQUISITION_WITH_RAISED_IRQL veya No Signal uyarısı verip Windows'u tekrar başlatması gibi sorunlarla karşılaştım.) Ardından format atıp temiz bir Windows kurup Windows'u SSD'ye kurdum ve uygulamaların ve programların özellikle Windows'un hızlandığını fark ettim. Ardından ekran kartı driverlarını kurdum. Gerekli programları indirdim ve tekrar bir oyuna girdim bu sefer birkaç dakika değil de 10dk içinde aynı olaylar ya mavi ekran IRQL, kernel hatası veya No Signal deyip Windows'u yeniden başlatması gibi olaylar oldu. 2 saat boyunca MemTest86 çalıştırdım sonuç 0 hata çıktı. Minidump dosyaları bozulmuş. Google Drive'a yüklemeye çalıştığımda file couldn't read hatası veriyor. Başka bir çözüm yolu bulamadım. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son paylaştığım posttan sonra 1 saat içerisinde 2 kere daha mavi ekran hatası aldım.
Whocrashed home ve Bluescreenview ile analyze yaptığımda aldığım sonuçlar

WHOCRASHED sonuçları ;

Bugcheck name: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Bugcheck code: 0X3B
Parameter1: 0XC0000005
Parameter2: 0XFFFFF8030768C759
Parameter3: 0XFFFFF28B4C1B0AB0
Parameter4: 0X0
Probably caused by: hardware.sys

Bugcheck name: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
Bugcheck code: 0X7F
Parameter1: 0X8
Parameter2: 0XFFFFF80643A8AE70
Parameter3: 0XFFFFF8064386E510
Parameter4: 0XFFFFF80663D419F61
Probably caused by: ntoskrnl.exe
Bugcheck name: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bugcheck code: 0XA
Parameter1: 0X0
Parameter2: 0X2
Parameter3: 0X1
Parameter4: 0XFFFFF80155287B02
Probably caused by: ntoskrnl.exe

BlueScreenView minidump raporu ;

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…