Irql not less or equal mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Qu1escis

Femtopat
Daha fazla  
20201220_131138.jpg

Son düzenleme:
Dün bilgisayarı açtım, oyuna girdim (her zaman oynadığım oyun) ve oyuna girdiğim anda bu mavi ekranla karşılaştım. Sorun giderme sekmesinden güvenli modda başlatmaya çalıştım (f4-f5) ama olmadı. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
%100 olmasını bekleyin. Sonra minidump dosyanı paylaşın.

Minidump Dosyalarını Paylaşın | Technopat Sosyal
Cevabınız için teşekkürler öncelikle fakat bilgisayarda oturum açamıyorum dediğiniz işlemi nasıl yapacağım?

Gerçekten burada ne yapacağımı bilmiyorum.

@Enes3078 hocam belki şu an müsait değil. Ama müsait olunca yardım etmenizi bekleyeceğim. Belki siz bir şeyler bilip yapabilirsiniz.

Bana söyledi 2-3 saat arası sonra gelirim demişti.

Live Linux ile sistemi açmayı dener misiniz? Anlaşılan güvenli mod işe yaramamış. Güvenli moda rağmen yine erişim sağlayamadıysanız bir Linux dağıtımını USB üzerinden bootable bir biçimde başlatıp bizimle paylaşın lütfen. Sisteminizi belirtirseniz hangi dağıtımı indirip indirmeyeceğinize yardımcı olabilirim.

(Bu arada herkese tavsiyem sırf bunun için bir USB bellek satın alıp bir köşede tutmalarıdır. Ne olacağı tıpkı bu konudaki gibi belirsiz.)

Live Linux ile sistemi açmayı dener misiniz? Anlaşılan güvenli mod işe yaramamış. Güvenli moda rağmen yine erişim sağlayamadıysanız bir Linux dağıtımını USB üzerinden bootable bir biçimde başlatıp bizimle paylaşın lütfen. Sisteminizi belirtirseniz hangi dağıtımı indirip indirmeyeceğinize yardımcı olabilirim.

(Bu arada herkese tavsiyem sırf bunun için bir USB bellek satın alıp bir köşede tutmalarıdır. Ne olacağı tıpkı bu konudaki gibi belirsiz.)
Maalesef onu yapmam pek mümkün değil. Sıfırlayacağım şimdi

Sistemi sıfırlamak bir çözüm değildir, yine mavi ekran alacağınıza neredeyse eminim. Eğer o dosyaları bize verirseniz size çözümü verebilirim.
Öyle diyorsanız dediğinizi yapmaya çalışayım. Boş bilgisayar ve flash bellek var, tam olarak neyi indirmem gerekiyor? Bilgisayarın donanım özelliklerini mi yazayım buraya?

Evet lütfen hata aldığınız sistemin tüm özelliklerini belirtin. Sonra da ona göre gerekli açıklamaları yaparız. Olmadı tek tek anlatırım bu olayı. :)
Msi Z170-A pro anakart
Intel core i7-6700K LGA1151
Asus GTX970 Turbo Oc edition GDDR5 4 gb ekran kartı
Hyperx 16 gb ram
Seegate barracuda 2000 gb hard disk
Samsung 850 evo 250 gb ssd
Cooler master G750M güç kaynağı
Evet lütfen hata aldığınız sistemin tüm özelliklerini belirtin. Sonra da ona göre gerekli açıklamaları yaparız. Olmadı tek tek anlatırım bu olayı. :)
Daha yazmamı istediğiniz bir şey var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı