Çözüldü KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
HD Tune programıyla diskinizi tarayın ve işlem sonucunu bildirin bize. Diskinizden kaynaklandığını görüyorum.

SMB Server ile alakalı da bir şeyler var ancak ben tam anlayamadım. Murat Hoca'yı etiketliyorum konuya o daha doğru bilgi verecektir.
@Murat5038

Bu işlemden sonra komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ardından

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
komutunu girin. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
SSD alırsanız takabilirsiniz direk SATA 2 kablosu ile çünkü anakartınız SATA 2 destekliyor. SATA 2 ile 300 MB okuma yazma hızına ulaşabilirsiniz diskin. SATA 3 olsaydı 600 MB kadar diskin kendi hızından faydalanabilirsiniz.

Aa SATA 2 portuna SSD takabilirim yani, en iyisi HDD'yi iade edip üzerine azıcık ekleyip SSD almak :)

SSD alırsanız takabilirsiniz direk SATA 2 kablosu ile çünkü anakartınız SATA 2 destekliyor. SATA 2 ile 300 MB okuma yazma hızına ulaşabilirsiniz diskin. SATA 3 olsaydı 600 MB kadar diskin kendi hızından faydalanabilirsiniz.

Anakartta SATA3 yazan bir yer gördüm SATA3 de desteklemez mi anakartım? Ve sadece SATA 2 destekliyor olsa bile SATA 3 almalıyım değil mi SSD'yi?

Anakartta SATA 3 yazan bir yer gördüm, SATA 3 de desteklemez mi anakartım?
G41 çipsetiniz en fazla SATA 2 destekliyor.
Ekran görüntüsü 2020-09-22 012221.png

Baktığınız sitede SATA 3 Gb/s şeklinde yazıyor olabilir.

Ve sadece SATA 2 destekliyor olsa bile SATA 3 almalıyım, değil mi SSD'yi?
SATA 2 SSD yok ki piyasada zaten, neredeyse bütün gördüğünüz SATA SSD'ler SATA 3 arabirimini kullanıyor.

Geri
Yukarı