KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran hatası

quarra

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bigisayarım yeni ancak bilgisayarı açtıkdan 1 saat sonra falan bilgisayar donuyor bazen mavi ekran veriyor resetleyince düzeliyor ve bir daha donup bazen mavi ekran veriyor RAM testi yaptırdım bir şey çıkmadı SSD testinde de çıkmadı mavi ekran hatalarından birinde KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası diğerinde UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION yazıyor ancak Windows da minidump dosyasıda boş oluyor şimdiden teşekkürler.

Minidump dosyaları yok demişsiniz, oluşması için şu alttaki çözümü uyguladınız mı?

Konunun ilk yorumunda bir çözüm paylaşılmış.

Ayrıca, anakart modeliniz ve şu an kullandığınız BIOS sürümü nedir? BIOS güncellemeyi denediniz mi?

Minidump dosyaları yok demişsiniz, oluşması için şu alttaki çözümü uyguladınız mı?

Konunun ilk yorumunda bir çözüm paylaşılmış.

Ayrıca, anakart modeliniz ve şu an kullandığınız BIOS sürümü nedir? BIOS güncellemeyi denediniz mi?

Denemedim ama anakart versiyonu ASUS Prime H610M-K D4 yazıyor BIOS ver. 1402 yazıyor.

Ağustos 2022'de yeni BIOS sürümü çıkmış, 1620. bundan önce bir sürüm daha var, ikisinde de sistem stabilitesinin iyileştirilmesi güncelleme notu paylaşılmış. Direk 1620 indirip güncelleyebilirsiniz.

Liste: PRIME H610M-K D4|Anakart|ASUS Türkiye

1620 BIOS sürümü: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/BIOS/PRIME-H610M-K-D4-ASUS-1620.zip

Mavi ekrana katkısı olabilir, ama minidump dosyaları olmadan kesin bir şey söylemek zor.

Sağ olun çok sağ olun iyi ki varsınız nereden indirebilirim?

Ağustos 2022'de yeni BIOS sürümü çıkmış, 1620. bundan önce bir sürüm daha var, ikisinde de sistem stabilitesinin iyileştirilmesi güncelleme notu paylaşılmış. Direk 1620 indirip güncelleyebilirsiniz.

Liste: PRIME H610M-K D4|Anakart|ASUS Türkiye

1620 BIOS sürümü: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/BIOS/PRIME-H610M-K-D4-ASUS-1620.zip

Mavi ekrana katkısı olabilir, ama minidump dosyaları olmadan kesin bir şey söylemek zor.

Pardon görmemişim linkini vermişsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı