KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

efeeeeeeeeee

Decapat
Daha fazla  
Selamlar birkaç ay önce forum açmıştım ve sorunum çözülmüştü. Aynı hatalardan yine mavi ekran yemeye başladım. 2-3 kere çözüm olanı yaptım hala mavi ekran yiyorum. Sorun nedir acaba?Minidump dosya

Disklerde bir hata olduğunu düşünmüyorum. Olsaydı, HD Sentinel'de gözükürdü çünkü sağlığı Smart verilerine göre gösteriyor.

Sorunun anakart bağlantılarında olduğunu düşünüyorum. SSD ve HDD SATA veri kablolarını çıkartıp farklı slotlara takın, BIOS'da uğraşmamak için -örnek- SSD'yi SATA 2 yazan porta, HDD'yi SATA 3 yazan porta takın.

CMD'yi yönetici olarak başlatın ve chkdsk /f /r (Y/N'den y yazıp enter deyin ve yeniden başlatın) ve SFC /scannow komutlarını girin.

Abi bence de anakartla ilgili benim bilgisayarım hiçbir zaman mavi ekran yemezdi bilgisayarımı temizlemiştim bayağı bir tozlanmıştı ne olduysa zaten o günden sonra oldu.
CMD komutlarını çok denedim olmadı o yazdıklarını YouTube'den bakmıştım bayağı olmamıştı.

@efeeeeeeeeee kabloları dediğim şekilde değiştirip tekrar dene. Komutları da gir.

Tamamdır.
1617965879988.png

CMD komutlarını çok denedim olmadı o yazdıklarını YouTube'den bakmıştım bayağı olmamıştı.
Olmaması mümkün değil. En kötü hata verir.
SFC komutu bulamamış olabilir, yine yap. Olmazsa DISM rehberini yaparsın.

@efeeeeeeeeee hangisi HDD'ye gidiyorsa onu bul diğer slota tak. SSD için de aynı işlemi yap. Anakarta bağladıktan sonra disklere taktığın tarafı da kontrol et temassızlık var mı diye.

@efeeeeeeeeee arka kapağı aç. Disklerin arkası orası. Diğer taraftan bakacaksın.

Arka kapağı açamadım ki.

Düzelmiştir dedim berki GTA 5'i açtım GTA harddiskte açıldıgı gıbı kapandı.
Düzelmiş olabilir kasanın arkasındakilerı cıkar tak yaptım gun sonuna kadar bir şey olmazsa yazıp kapatabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı