Çözüldü KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

tatrit

Hectopat
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
Intel 1TB SSD
Ekran kartı
Intel UHD Graphics + RTX2070
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz 2.59 G
Uzun zamandır bu mavi ekran sorununa çözüm aramaktayım ama birçok yol denesem de herhangi bir çözüme ulaşamadım. Minidump dosyasını oluşturamadığımdan dolayı atamıyorum. Sistem ozelliklerimi aşağıda belirttim, ASUS ROG STRIX G512lw kullanmaktayım. Mavi ekran sırasında %0 tamamlandı olarak kalıyor, bir saat boyunca da beklesem değişmiyor. Birkaç kez Windows'u yeniden kurmayı denedim ancak, ilk birkaç sefer boyunca bir sorun olmasa da sonraki seferlerde 15-20dk süre sonunda mavi ekranla karşılaştım. CRITICAL_PROCESS_DIED ve KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR ile karşılaşıyorum. Oyun oynarken herhangi bir sorun yaşamazken, yalnızca Windows'ta gezerken deneyimliyorum. Saatlerce oyun oynayıp, hiç mavi ekran almadım. Ancak internette gezinirken Windows arayüzü yanıtsız kalıp bir dakika içinde mavi ekran ile karşılaşıyorum. Lütfen yardım edin, çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Minidump dosyası olmadan mavi ekran sorunları bulmak gerçekten çok zor oluyor. Disk testlerinde pek bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Dediklerimi uyguladıktan sonra tekrar mavi ekran alırsanız belirtiniz.
Aldığın hata kodlarına bakarsam diskinde sorun var diye düşünüyorum. O yüzden ilk önce senden disk testlerin sonuçlarını isteyeceğim.

Test sonuçlarını ve oluşturduğun raporları paylaşmayı unutmayın.

Aldığın hata kodlarına bakarsam diskinde sorun var diye düşünüyorum. O yüzden ilk önce senden disk testlerin sonuçlarını isteyeceğim.

Test sonuçlarını ve oluşturduğun raporları paylaşmayı unutmayın.
Mavi_Ekran - Google Drive Bu drive linkine attım hepsini ancak health sekmesinde yarım saatin ardından bir sonuç oluşmadıö ekstra bir şey yapmam lazım mıydı?

Minidump dosyası olmadan mavi ekran sorunları bulmak gerçekten çok zor oluyor. Disk testlerinde pek bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Dediklerimi uyguladıktan sonra tekrar mavi ekran alırsanız belirtiniz.

Çözüm
İnternette Intel SSD'lerin bu sürümünde benzer sorunların olduğunu okumıştum. SSD Firmware Update'i yaptıktan sonra düzeldi gibi gözüküyor. Sabahtan beri mavi ekran almadım. Teşekkürler yardımcı olduğunız için.

1-2 gün daha sistemi gözlemleyin ve mavi ekran alıp almadığınızı bana belirtiniz. Hemen sorunun çözüldü kanısına varmak istemiyorum.

Mavi ekran sorununuz çözülürse de belirtmeyi unutmayınız. :)

İyi akşamlar.
Mavi ekran sorununuz çözüldü mü? Çözüldüyse belirtiniz.

Son düzenleme:
1-2 gün daha sistemi gözlemleyin ve mavi ekran alıp almadığınızı bana belirtiniz. Hemen sorunun çözüldü kanısına varmak istemiyorum.

Mavi ekran sorununuz çözülürse de belirtmeyi unutmayınız. :)

İyi akşamlar.
Mavi ekran sorununuz çözüldü mü? Çözüldüyse belirtiniz.

Evet, mavi ekran sorunum şu anlık düzelmiş gözüküyor. İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı