Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE (139)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PLAYDAAY

Centipat
Daha fazla  
Sanırım sıcaklık sebebi ile 3-4 kez mavi ekran aldım. Mavi ekranı bir kere oyun oynarken, bir kere premier pro kullanırken aldım.

Minidump dosyalarını aldım. Fakat nasıl bakacagımı veya ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

Çözüm
  1. Armoury Crate ile sürücü yüklemekte bir sorun yok. Ama hepsini yüklemeye de gerek yok. Elle chipset sürücüsü ve ekran kartı sürücüsü yüklemek yeterli. Aygıt Yöneticisi altında soru işareti olan donanım yoksa sorun yok.
  2. Sadece XMP 1 devreye almanız yeterli.
Recep bey iletinizi görünce biosu tekrar açtım. O ayar 2 farklı seçenek ile degiştirilebiliyor. Bende aı optimized kapatıp normal seçtim. Şuan normal olarak devam ediyor.

Dosya Ekleri

• 330277951_682205353695706_213513617470985654_n.jpg
    330277951_682205353695706_213513617470985654_n.jpg
    213,3 KB · Görüntüleme: 14
  • 330629554_1104298877639279_8901381689618489425_n.jpg
    330629554_1104298877639279_8901381689618489425_n.jpg
    249,8 KB · Görüntüleme: 12
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.

1-İlk olarak dist testi yapmak rehberinden programları indirdim ve testlerimi yaptım. 1 tanesi açılmadı bende onun yerine Samsung'un kendi SSD test sistemi ile testleri resim olarak ekledim.
2-Denetim Masası'ndan ASUS yazılı bütün programları kaldırdım. Logitech G HUB uygulamasını sildim.
3-Ekran kartı sürücü kaldırma rehberindeki programı kurdum ve yazıldıgı şekli ile hepsini kaldırdım.
4-BIOS ayarlarına gittim ve var olan ayarları Auto yaptım hepsini. Zaten pek seçenegim yoktu. Bunları da resim olarak bu ileti altında paylaşıyorum.

Şimdi ASUS, NVIDIA sürücüleri silindi. BIOS ayarları Auto olarak duruyor. Disk testleri yapıldı.

Bundan sonra hangi işlemleri sırası ile yapmalıyım?

İletiye cevap verene kadar herhangi bir işlem yapmıyorum. Yönlendirmenize göre işlemleri devam etmek istiyorum.
Eline sağlık, testler temiz çıkmış. Diğerinide yapmışsın. Peki son durum nedir? Çözüldü mü?

1. Şu an bilgisayarda anakart ve ekran kartı sürücüleri yok. Hepsini sildim. BIOS'ta her şeyi Auto ayarlara getirdim. Sonrasında herhangi bir yük altına sokmadım. Şimdi sırası ile sürücüleri tekrar yüklemem gerekiyor. Fakat şöyle bir şey var sitesinden tek tek yüklersem hangilerini yüklemem gerektigini bilmiyorum. Çünkü armour create yazılımı hepsini otomatik kendisi yüklemişti. Tekrar aynı yazılımı yükleyip otomatik yüklersem aynı sorunları tekrar yaşar mıyım? Manuel olarak hangi sürücüleri kurmam gerektigini tam olarak bilmiyorum çünkü. Anakart sürücüsü ve ekstra sürücüleri kurduktan sonra ekran kartı sürücüsünü kurmayı düşünüyorum.
  2. Şu an 6400 MHz RAM takılı bilgisayarda ama ben BIOS'ta Auto ayarlara aldıgım için sanırım 5000 MHz'lerde bir deger olarak kullanılıyor. Kullandıgım parçaları tam verimde çalıştırmak istiyorum. Şu hali ile aldıgım ürünleri düşük performansta çalıştırmış olacağım bu da yeni bir bilgisayar için mantıklı degil. Sadece RAM'leri 6400 de çalıştırıp, işlemciyi hız aşırtma yapmadan standart versiyonunda çalıştırmak mümkün degil mi?
Nasıl yollar izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm sistemini detaylıca belirt. Sürücüler manuel indir yükle program vs kullanma. Mesela ekran kartını AMD veya Nvidia hangisi ise onun sitesinden indir gibi. Asus vb araçları yükleme.
Ayrıca BIOS'ta optimize yaptıktan sonra sürücüler silinmez.

1. Armoury Crate ile sürücü yüklemekte bir sorun yok. Ama hepsini yüklemeye de gerek yok. Elle chipset sürücüsü ve ekran kartı sürücüsü yüklemek yeterli. Aygıt Yöneticisi altında soru işareti olan donanım yoksa sorun yok.
  2. Sadece XMP 1 devreye almanız yeterli.

Çözüm
XMP1 devreye aldım.

İleride bu konuya bakacak arkadaşlar için bilgi olsun. Armoury crate tekrar yükledim. Fakat herhangi bir güncelleme ya da sürücü yüklemedi. Hepsi yüklü gözüküyor. Sadece kasa içindeki RGB LED'lerin bir programı var onu yüklemek istedi.

Yani Armour crate bir kere yüklendikten sonra silip tekrar yüklerseniz herhangi bir driver kurmuyor.

Premiere Pro test render yaptım. Overcloklu hali ile Auto halindeki CPU arasında render alma sürelerinde büyük farklılık olmadı. Sıcaklık render süresince 80-85 derece gösterdi.

RDR2 Full ayarlarda 2K çözünürlükte, yine 2K ayarlarda 80k bitrate ile kayıt aldıgım 1 saatlik sürede herhangi bir takılma, donma, video kalitesinde bir problem ya da mavi ekran ile karşılaşmadım. Sıcaklık ortalama 80 derece civarında oldu yine.

Sanırım problem overclock ile alakalıydı. Şu an için 2K çözünürlükte istedigim performansı alıyorum. 4K çözünürlüge çıkardıgımda oyun rahatlıkla oynanabilirken OBS kayıtta ciddi donma ve takılmalar oluyor. Sanırım 4K monitör alırsam bir tane Elgato capture Card almam gerekecek. Donanım yeterli gelmiyor.

İlgilendiginiz için Claus ve Recep bey çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı