KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

steel_man.75

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
ASUS
Ekran kartı
GTX 1050 (4GB)
Anakart
ASUS ROG
İşlemci
İNTEL CORE İ7 7700HQ
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar, bir mavi ekran hatası alıyorum ve bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var.
Sorunu 1-2 gündür yaşıyorum ve çözüm bulamadım. Ama neden kaynaklandığını buldum sanırım.
Microsoft Word belgesi açıyorum (lisanssız) biraz düzenleme yapıyorum bazen açtığım gibi mavi ekran alıyorum.
Word belgesini sıklıkla kullanıyoruz bu hata çok can sıkıcı tahminimce Word belgesinden kaynaklanan bir hata.
Yanıtlarınızı bekliyor, iyi günler diliyorum.

Dump dosyaları:drive

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel bir sürümünü kurun:

Kaspersky ile tam tarama yap, virüs var gibi duruyor.

Evet dediğiniz doğru çıktı, 4 tane virüs vardı kaldırdım ama sorun hala devam ediyor, tahminimce crackli Word kullandığım için oluyor çünkü sadece Microsoft Word belgesinde oluyor.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel bir sürümünü kurun:

Hocam ekran kartının en güncel sürümü kurulu, ekran kartı demişken size danışmak istediğim ve çözemediğim bir konu var donanımsal olduğunu düşünüyorum, az önce GameLoop üzerinden PUBG indirdim oynayamadan mavi ekran verdi CPU kullanımı aşırı arttı, ekran kartım çok ısındı.
Valorant'ta da aynı hatayla karşılaşıyorum ve çözemiyorum (nvlddmkm.sys)
Bana sürücülerden kaynaklanıyor denildi ne dendiyse yaptım ama çözemedim yaklaşık 6 yıldır
Bilgisayarın termal macunlarını yenilemedim acaba o yüzden mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evet dediğiniz doğru çıktı, 4 tane virüs vardı kaldırdım ama sorun hala devam ediyor, tahminimce crackli Word kullandığım için oluyor çünkü sadece Microsoft Word belgesinde oluyor.

Hocam ekran kartının en güncel sürümü kurulu, ekran kartı demişken size danışmak istediğim ve çözemediğim bir konu var donanımsal olduğunu düşünüyorum, az önce GameLoop üzerinden PUBG indirdim oynayamadan mavi ekran verdi CPU kullanımı aşırı arttı, ekran kartım çok ısındı.
Valorant'ta da aynı hatayla karşılaşıyorum ve çözemiyorum (nvlddmkm.sys)
Bana sürücülerden kaynaklanıyor denildi ne dendiyse yaptım ama çözemedim yaklaşık 6 yıldır.
Bilgisayarın termal macunlarını yenilemedim acaba o yüzden mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Virüsleri silin, termal macunlarını yenileyin; sorun düzelecektir. Ha düzelmezse etiketleyin tekrar kontrol edelim.

Virüsleri silin, termal macunlarını yenileyin; sorun düzelecektir. Ha düzelmezse etiketleyin tekrar kontrol edelim.

Aynı hatayı bende tam 10 dk önce aldım, CPU kullanımımın aşırı olduğunu belirttiğim bir konu açtım ama onaylanmamış ardından 5 dk sonra tak, bu hatayı aldım.

Aynı hatayı bende tam 10 dk önce aldım, CPU kullanımımın aşırı olduğunu belirttiğim bir konu açtım ama onaylanmamış ardından 5 dk sonra tak, bu hatayı aldım.

Anlayamadım demek istediğinizi, konunuz ile bu konu arasında bağlantı kuramadım.

Geri
Yukarı