KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

YARDIM35.5

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kaç gündür çözülmeyen üzgün yüzlü mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılacak yazıyor. Her seferinde farklı bir hata biçiminde kendini gösteriyor. Öncelikle ben bilgisayardan hiç anlamıyorum. Benim laptopum sıfır alalı bir hafta olacak. Modeli (V15-IIL laptop (Lenovo) - type 82C5)
Siteden bazı tarifler aldım denedim uyguladım. FreeDOS aldım Windows 10 Pro yükledim. Düzeltebilmek adına eski güncellemeleri kaldırıp yaptığım güncellemelerin haddi hesabı yok. Lütfen bu konuda yetkin biri yardım etsin. Çözülemedi bir haftadır.

Minidump;
Arkadaşlar son 24 saat içinde aldığım mavi ekranların tarihleri ve görsellerini paylaşayım bir de. Sorunum devam ediyor. Neden kaynaklanıyor çözemiyorum. Lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• IMG_20210514_220452_2.jpg
    IMG_20210514_220452_2.jpg
    348,4 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210514_140249_2.jpg
    IMG_20210514_140249_2.jpg
    252,7 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20210515_141543_2.jpg
    IMG_20210515_141543_2.jpg
    327,8 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
@261538 @Assecreed @Er73748 @Enes3078
Arkadaşlar durumdan haberdar etmek için yazıyorum. Laptopu bir arkadaşımın bilgisayarcısına götürdüm. Donanımsal bir hata tespit edilmemiş. Sürücü güncelleme uyuşmazlıktan kaynaklıymış Windows 10 Home Single Language yüklendi. Şimdi teslim aldım kullanıyorum Windows Defender etkin değildi onu etkinleştirip virüs taraması yaptım yeniden başlat derken bir mavi ekran oluştu ama minidump olarak kaydedilen bir hata dosyası yok. Hata dosyalarını kaydet seceneğivarmış onu aktif ettim. Sabaha kadar kullanacağım bakalım herhangi bir mavi ekran olacak mı acaba bilmiyorum. İnşalllah olmaz.

@261538 @Assecreed @Er73748 @Enes3078
Arkadaşlar durumdan haberdar etmek için yazıyorum. Laptopu bir arkadaşımın bilgisayarcısına götürdüm. Donanımsal bir hata tespit edilmemiş. Sürücü güncelleme uyuşmazlıktan kaynaklıymış Windows 10 Home Single Language yüklendi. Şimdi teslim aldım kullanıyorum Windows Defender etkin değildi onu etkinleştirip virüs taraması yaptım yeniden başlat derken bir mavi ekran oluştu ama minidump olarak kaydedilen bir hata dosyası yok. Hata dosyalarını kaydet seceneğivarmış onu aktif ettim. Sabaha kadar kullanacağım bakalım herhangi bir mavi ekran olacak mı acaba bilmiyorum. İnşalllah olmaz.

Olursa paylaşırsınız. Bende bu sorunda neyin kaynaklı olduğunu çok merak ettim.

@Er73748 @Enes3078
Allah'ım şom ağızlıyım galiba yazdıktan az sonra LightShot diye bir uygulama vardı onu indirmek istedim anında ekran görüntüsü kopyalamak için kullanıyorum. Setup dosyası indi. Çalıştırıp yükleyecektim ki MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası aldım. Sanki daha önce de Light Shot yüklemesi sonra bu hata oluşmaya başlamıştı. Light Shot buna sebebiyet verebilir mi?
Şimdi C ye bakıyorum Windows'ta minidump dosyası kaydedilmemiş. Minidump dosyası yok.

Ne yapmam gerek bilemedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo'ya götürürseniz garanti kapsamında bozuk belleğiniz değiştirilir ve sorununuz çözülmüş olur. Tabii garantisi varsa ücretsiz değişim yapılacaktır. Garanti yoksa da bozuk belleği çıkarıp yeni bir tane takabilirsiniz.

Lenovo'ya götürürseniz garanti kapsamında bozuk belleğiniz değiştirilir ve sorununuz çözülmüş olur. Tabii garantisi varsa ücretsiz değişim yapılacaktır. Garanti yoksa da bozuk belleği çıkarıp yeni bir tane takabilirsiniz.

Teşekkürler. Gerçekten ben hiç anlamıyorum bu işlerden. Garantisi var. Lenovo servise götürdüğümde durumu nasıl izah edeyim? Onlar anlar mı? Yoksa ben belleğin bozuk olduğunu nasıl izah edebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı