Kertenkele ve yılanlara karşı olan korkuyu yenme

Ahaha sen oyundakilerden korkuyormuşsun... Oyun bu, abartmaya gerek yok, alt tarafı ölürsün ve yeniden başlarsın. Biz de gerçek hayata göre örnek veriyoruz :D
Gerçek hayatta da korkuyorum nedense, yavru kertenkele gördüm evde hemen başka yere gittim kertenkeleyi başkası attı, oyunda da bu yüzden korkuyorum gerçek hayatta geçerse oyunda da korkmam.

Yurtdışına gittim kertenkelelerin bol olduğu yere, kertenkele fobimi öyle yendim. renkli renkli kertenkeleler vardı, hayvanın anatomisi hakkında v.s bilgiler edindim, kendileri kaçıyor zaten zehirli değilse bir şey yapmaz.
Öyle bir yerdi ki kıyafet dolabımın içinden bile yavru kertenkeleler çıkıyordu.

Fobilerinin, korkularının üzerine gitmelisin, onunla inatlaşmalısın, ona kucak açmalısın, onunla sevişmelisin.

Korkuyorum diyerek yenemezsin, harekete geçmen gerekiyor.

Yurtdışına gittim kertenkelelerin bol olduğu yere, kertenkele fobimi öyle yendim. renkli renkli kertenkeleler vardı, hayvanın anatomisi hakkında v.s bilgiler edindim, kendileri kaçıyor zaten zehirli değilse bir şey yapmaz.
Öyle bir yerdi ki kıyafet dolabımın içinden bile yavru kertenkeleler çıkıyordu.

Fobilerinin, korkularının üzerine gitmelisin, onunla inatlaşmalısın, ona kucak açmalısın, onunla sevişmelisin.

Korkuyorum diyerek yenemezsin, harekete geçmen gerekiyor.

Kalıplaşmış bir kelime aslında bu. Biraz araştırdığımda aslında o kadar basit olmadığını görüyorum. Bu durum her kişide veya her korkuda geçerli olan bir şey değil.

Bazen ters tepebilir ve korkuların üzerine daha büyük korkular inşa edilebilir. Bu durumda korkunun üzerine gitmenin de bir yöntemi olması gerekiyor.

Ufak kaygılar, endişeler, çekinceler ve bilgisizlikten oluşan biraz korkular varsa kişiye göre üzerine gidilmesi mantıklı geliyor ancak yoğun bir korku durumunda bu işin artık uzman yoluyla halledilmesi gerektiğini gösteriyor.

Geri
Yukarı