Balkonumda kertenkele var

zentorno

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim böceklere fobim var odamdaki sinek, ufak kelebek olsun bunlara alıştım sorun yaşamıyorum ama odamın 3 gündür balkon kapısı açıktı sıcak olduğundan sabah akşam hava alıyordu. Az önce biraz balkona çıkayım dedim bir baktım duvara bundan 2 hafta önce üstüne su serpip yolladığım kertenkele yine benim balkona gelmiş, mecbur balkon kapısını kapadım ama şimdi de oda ısınmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? Gece olduğundan sesli bir şey yapamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim böceklere fobim var odamdaki sinek, ufak kelebek olsun bunlara alıştım sorun yaşamıyorum ama odamın 3 gündür balkon kapısı açıktı sıcak olduğundan sabah akşam hava alıyordu. Az önce biraz balkona çıkayım dedim bir baktım duvara bundan 2 hafta önce üstüne su serpip yolladığım kertenkele yine benim balkona gelmiş, mecbur balkon kapısını kapadım ama şimdi de oda ısınmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? Gece olduğundan sesli bir şey yapamam.
Sineklik olmadığını varsayarak elinize kitap vb. bir şey alıp itekleyerek uzaklaştırabilirsiniz.

Aşırı büyük değilse, aşırı hızlı koşanlar eğer onlardan bahsediyorsan eline peçete ıslat, al duvara bir koy. Duvarda resmi çıkar. Sonrasına bizi çağır, cenaze namazına geliriz. (!)

Öldürme. Böcekleri yer orada. Eve bile girse sana yaklaşmaz zaten. Eğer çok korkuyorsan sinek öldüreceği ya da öyle düz bir şeyi alıp hızlıca itekle. Öldürürsen hem kendin temizleyemeyeceğin için başına daha büyük bela olur.

Kertenkeleler ortamına göre hem bitkisel hem de etçil beslenir. Evinde tendürdiyot varsa saksıdaki çiçekten 1 avuç yaprak kopar, daha sonra plastik bir kabın içine bunu tekrar yerleştir.(toprak ile birlikte) en son gördüğün yere koy, daha sonra tentürdiyotu yaprakların üstünden dök. Bu doğal olarak buna gelecektir. Eğer yerse kafası değişik olacaktır. Tentürdiyot uyuşturduğu için kafası da uyuşacaktır. Daha sonra yakalayıp atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı