Kesintisiz güç kaynağı işe yarar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Süleyman80

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sık sık elektrik kesintisi olan bir bölgede yaşıyorum ve kesintisiz güç kaynağı almayı düşünüyorum. Bu aletler hakkında hiç bir fikrim yok ve ne kadar verim alabilirim bilemiyorum bu yüzden konuya hakim olan arkadaşlardan kesintisiz güç kaynağı hakkında bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Elektrikler kesilince belirli bir süre bilgisayarı açık tutmaya yarar. O arada ne yapıyorsan işlemini tamamlamaya çalışıp bilgisayarı normal şekilde kapatmaya çalış. Birde voltaj yükselmesi ve alçalması oluyorsa bilgisayarın stabil olarak çalışmasını sağlar. Herhangi bir parçaya yüksek akım gelip bozmasını engeller.

Bildiğim kadarı ile kesintisiz güç kaynakları bilgisayarı korumak amaçlı satın alınan ürünler. Yani elektrik kesildi ben 3 saat 5 saat daha takılayım zaten elektrikler gelir kafasında zannediyor insanlar. Bende öyle sanıyorumdum. Fakat alakası yokmuş. :) Genellikle 15 dakika kadar ek süre sağlıyor bu süre içinde bilgisayarı normal yollardan kapatıyorsun. Elektrik gidip gelmelerinde bilgisayar bileşenlerini korumak temel amaç.

Eskiden 650VA UPS kullanıyordum fakat elektrik gidip gelmesiyle bilgisayardaki bütün parçalar yandı. Bu yüzden benim güvenim kalmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı