Kesintisiz Güç Kaynağı Önerisi

Zınkkk

Hectopat
Arkadaşlar bazen elektrik kesintisi oluyor. Bilgisayarım zarar görmesin diye güç kaynağı almak istiyorum önerileriniz nelerdir. MSI 2060 Super Gaming X, 3600X işlemci, Tomahawk Max anakart, 3600MHz RAM, NZXT Kraken X62 sıvı soğutma var. Akım korumalı priz kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akım korumalı priz bir işe yaramıyor maalesef. Onun yaptığını sigorta kutusu zaten yapıyor. Bize voltaj korumalı priz lazım o da regülatör diye geçiyor yani akülü hali UPS. Kesintisiz güç kaynakları 2 çeşit. On-line ve Line-interactive şekilde. On-line olanlar pahalıdır ve şebekeden tamamen bağımsız bir şekilde kendi aküsünden elektriği yönlendirir. Line-interactive olanlar ise şebekeden aldığı enerjiyi regüle edip standart hale getirip size öyle verir. Kesinti halinde de aküden enerji üretir öyle yollar.

Bütçe soramıyorum çünkü bu ürün grubu bütçeye göre değil donanımınıza göre şekil alıyor. Mecbur 1000VA almak zorundasınız. En düşüğü de yolladığım linkteki gibi fiyatlarda aşağı yukarı.

Kapsam dışında voltaj değişikliği olduğu zamanlarda Line-interactive modellerin de tutamama ve aniden kapanma durumu vardır. Bütçeden yana sorun yoksa On-line modellerin en az 1KVA(1000VA) olanlarından öneririm ama oldukça pahalı sayılabilir.

Daha bütçe dostu istiyorsanız Line-interactive olarak kendi kullandığım ve bu şartlarla memnun kaldığım Tunçmatik Lite 2 Line-Interactive modelini önerebilirim veya başka markalara da bakılabilir. Yine aynı şekilde 1000VA almalısınız. Ucuz diye 650VA veya 850VA alırsanız oyun esnasında kesilirse tutmaz. Mesela bunu da buldum, N11'de çok satanlar sırasında ilk sırada.

Akım korumalı priz bir işe yaramıyor maalesef. Onun yaptığını sigorta kutusu zaten yapıyor. Bize voltaj korumalı priz lazım o da regülatör diye geçiyor yani akülü hali UPS. Kesintisiz güç kaynakları 2 çeşit. On-line ve Line-interactive şekilde. On-line olanlar pahalıdır ve şebekeden tamamen bağımsız bir şekilde kendi aküsünden elektriği yönlendirir. Line-interactive olanlar ise şebekeden aldığı enerjiyi regüle edip standart hale getirip size öyle verir. Kesinti halinde de aküden enerji üretir öyle yollar.

Bütçe soramıyorum çünkü bu ürün grubu bütçeye göre değil donanımınıza göre şekil alıyor. Mecbur 1000VA almak zorundasınız. En düşüğü de yolladığım linkteki gibi fiyatlarda aşağı yukarı.

Kapsam dışında voltaj değişikliği olduğu zamanlarda Line-interactive modellerin de tutamama ve aniden kapanma durumu vardır. Bütçeden yana sorun yoksa On-line modellerin en az 1KVA(1000VA) olanlarından öneririm ama oldukça pahalı sayılabilir.

Daha bütçe dostu istiyorsanız Line-interactive olarak kendi kullandığım ve bu şartlarla memnun kaldığım Tunçmatik Lite 2 Line-Interactive modelini önerebilirim veya başka markalara da bakılabilir. Yine aynı şekilde 1000VA almalısınız. Ucuz diye 650VA veya 850VA alırsanız oyun esnasında kesilirse tutmaz. Mesela bunu da buldum, N11'de çok satanlar sırasında ilk sırada.

Bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi elektrik kesintisi 2 gündür oluyor ve 1-2 dakika sürüyor. Geldiği zaman bir daha gider diye bilgisayarı açıp normal bir şekilde kapatıyorum daha açmıyorum. Bu durumda on-line olanlar ile Line-interactive arasında ki fark çok fark eder mi? Eğer yine bir tehlike olacak ise on-line tercih edeceğim ama yok Line-interactive işini görür derseniz onu tercih edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi elektiri kesintisi 2 gündür okuyor ve 1-2 dakika sürüyor geldi zaman bir daha gider diye bilgisayarı açıp normal bir şekilde kapatıyorum daha açmıyorm. Bu durumda on-line olanlar ile Line-interactive arasında ki fark çok fark eder mi. Eğer yine bir tehlike olucak ise on-line tercih edeceğim ama yok Line-interactive işini görür derseniz onu tercih edeceğim.
Ya benim hatam 850VA almak olmuş anladığım kadarıyla. 1000VA gerekli minimum oyun bilgisayarları için. Ani voltaj değişikliğinde tolere edilebilir voltaj aralığının üstünde ya da altına birden inerse şebeke elektriği, tutamayabiliyor. Ama çoğu zaman tutuyor. Modemi de taktım UPS'ime. Elektrik gitse bile internet gitmiyor.

Siz 1000VA olan modeli alın. Dilerseniz Tunçmatik alın dilerseniz Inform olan markadan alın. Hepsi aynı işi yapıyor nihayetinde. Yorumları falan da fena değil Inform'un.

100 lira fark var arada. Değer mi bilemedim.

Geri
Yukarı