Kesintisiz Güç Kaynağı Tavsiyesi

4Kimmu

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Mimar
  • MSI Gaming X Trio GeForce RTX 2080 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci
  • Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
  • MSI X470 Gaming PRO AM4 DDR4 DVI HDMI SATA 6GB/S M2 USB3.1 ATX
  • High Power 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Tam Modüler Güç Kaynağı
  • Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 Sata Ssd Disk 500GB
  • Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk
  • Corsair Carbide Serisi 275R Siyah ATX Temperli Cam Mid Tower Gaming Kasa
Kesintisiz güç kaynağı almayı düşüyorum. Kaç VA almalıyım? Önerebileceğiniz ürün var mı? Bir de UPS'i akım korumalı prize takıp kullanabilir miyim yoksa direkt uzatma olmadan duvardaki prize takıp mı kullanmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ediyorum, kolay gelsin herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akım koruması var zaten kendisinde. Ben 850VA Tunçmatik kullanıyorum Lite II serisinden.

Ekran kartı, işlemci göz önünde bulundurursak en az 1000VA kullanmanız gerekir. Lite 2 serisi 1000VA versiyonu 600 Watt anlık güç desteği veriyor.

En ucuz burada buldum.

Marka çok önemli, lütfen markasız veya uyduruk marka bir ürün almayın. Binlerce liranızı emanet edeceksiniz.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Monitörü yazmayı unutmuşum:
Msi Optix MAG271CQR Led Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar
Kasa ile birlikte bu monitörü de bağlayacağım. Ekran kartı ve işlemcinin yüksek güç tüketmesinden dolayı anlık 600W yeterli olur mu benim için ona emin olamadım. 1500VA olanı almak daha mı mantıklı acaba?
Belirli bir bütçe yok bu güvenlik amacıyla alınacağı için ne gerekliyse hangi ürün benim işimi görecekse uzun süreli onu almayı planlıyorum.

Şu gayet fiyat/performans duruyor.
www.tuncmatik.com/urun/teknik-ozellikler/digitech-eco-2000va.html

Birden fazla cihaz bağlarsınız monitörden hariç olarak. Modem ses sistemi falan bile bağlanabilir. Oldukça güzel fiyat 2KVA için.

1500VA olanları ile 50 lira fark var. Bütçe varsa bundan alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı