Kestirmeler veri tabanı bozuk hatası

Aleynaaaax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Kestirmeleri ben önceden kullanıyordum bir zaman sonra “Bozulmuş Veri Tabanı” diye uyarı göstermeye başladı. Ben de belki kestirme yaptığım için olmuştur diye yaptığım tüm kestirmeleri sildim. Hala devam ediyor. Kestirmeleri sıfırla diye bir şey çıkıyor, uygulamaya girince tıklıyorum, sıfırlandı uygulamayı yeniden açın diyor, açıyorum aynı sorun... Ne yapmam gerekiyor acaba?

Kestirme veritabanının bozulmasını önlemek için bir kaç yol var. Bunlardan bazıları;

• Kendini yeniden çalıştıran bir kestirme yapmayın, muhtemelen bunun başınıza gelmesinin ana nedeni de budur.
  • Düzenleme modunda bir kestirme çalıştırırken kestirmeler uygulamasını sonlandırmayın.
  • Kestirmelerinizi iCloud'a yedekleyin. Bunları yedeklemek için de bir kestirme kullanabilirsiniz.
  • Eğer kestirmeleri başka bir cihaz ile eşleşme sağlayarak kullanıyor ve düzenleme yapıyorsanız, cihazda düzenlemeden önce diğer kullandığınız cihazdaki kestirmeyi kapattığınızdan emin olun.
Yukarıda da belirttiğim gibi, başka bir cihaz ile eşleşme yapıyorsanız iki cihazda da iCloud yedeklemelerini kapatıp sorunun düzelip düzelmediğine bakabilirsiniz. Bu aşamadan önce, cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Alternatif olarak, Siri'ye seslenerek, kestirmelerinizin listesini oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Son çare olarak kestirmeler uygulamasını silip, yeniden yükleyin. iPhone'un güncel olduğuna da dikkat edin.

Geri
Yukarı