Ketçap Tüketimi

Cevaplarınız için teşekkürler. Bu arada cips, çikolata, kola vb. gibi gıdaları asla tüketmediğimi de belirtmek isterim. Yediğim yemeklere bakınca tek şeker barındıran şeyin ketçap olduğunu söyleyebilirim.

Sadece yağsız kırmızı/beyaz et yiyorum onu da ızgara da yağsız bir şekilde pişiriyorum. Yanına da başka bir şey yemediğimden sos olsun diye sadece ketçap sıkıyordum.

Bağımlısı da değilim sadece farklı bir tat olsun diye yiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Ayda 1KG'a denk getirmeye ya da daha sağlıklı bir sos bulmaya uğraşacağım. Teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:
Konuyu görünce Şahan'ın skeçi aklıma geldi ya :D

Ketçap tüketin onda sıkıntı yok da çok fazla tüketmemeye çalışın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevaplarınız için teşekkürler. Bu arada cips, çikolata, kola vb. gibi gıdaları asla tüketmediğimi de belirtmek isterim. Yediğim yemeklere bakınca tek şeker barındıran şeyin ketçap olduğunu söyleyebilirim.

Sadece yağsız kırmızı/beyaz et yiyorum onu da ızgara da yağsız bir şekilde pişiriyorum. Yanına da başka bir şey yemediğimden sos olsun diye sadece ketçap sıkıyordum.

Bağımlısı da değilim sadece farklı bir tat olsun diye yiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Ayda 1KG'a denk getirmeye ya da daha sağlıklı bir sos bulmaya uğraşacağım. Teşekkürler tekrardan.

Vücut geliştirme mi yapıyorsun?

Spor bende yapıyorum ama nadiren de olsa kola da içerim, çikolata da yerim. Bence arada sırada ama makul bir seviyede bu ürünler tüketilir, spor yapıyoruz ama yarışmaya katılmayacağız.

Normal bir mayonezin %80'i yağ yani 1 kilogramda 800 gram gibi bir miktar yağ. Şimdilerde yağı azaltılmış olanlar var, onlar da masum değil %40'ı yağ. Ketçaptaki asıl sorun da içindeki şeker miktarı. Aşırıya kaçmadığın sürece tüketebilirsin ama 15 günde 1 KG aşırıya kaçmak oluyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı