Kext kurulumu nasıl yapılır?

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

İnterneti ciddi arayıp taradıktan sonra baktım bu PC uygun EFI dosyasını bulamayacağım, en iyisi çalışmayan aygıtların kextlerini bulup yükleyeyim dedim ama yükleyemedim.
İşe touchpad ile başladım, touchpat markasını aratıp bir kext dosyası buldum ama bir türlü hangi dosyanın nereye atılacağını çözemedim. Büyük ihtimal MacOS'un içinden yapılacak (ben elimde bulunan hazır EFI dosyasını Windows ortamında kurmaya çalıştım).
Bulduğum kext: VoodooSMBus/VoodooRMI
Bu ilk sorun.
2. sorun: USB kextleri aygıt yöneticisinden tam olarak nereye bakacağımı bilemedim. Tochpad bulmak zor olmadı, fare ve diğer işaret aygıtları bölümünden buldum ama USB için yanı şey geçerli değil. Bir tane de SS bıraktım, ufak bir isim farklılığı var. Sorun olup olmadığını öğrenmek için atayım dedim.

• İşlemci: Intel Core i3 4005u 1.7 GHz.
  • RAM 4 GB.
  • Grafik: HD 4400.
  • Depolama: Seagate momentus Thin HDD (500 GB) (ST500LT012)
  • Touchpad: Synaptics smbus touchpad.
  • Kamera: HP Truevision HD.
  • Klavye: Standart ps/s klavye (isim böyle geçiyor)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (672).png
    Ekran Görüntüsü (672).png
    160,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki kextleri test edebilirsiniz:

Buradaki kextleri test edebilirsiniz:

Kurma işlemini nasıl yapacağım? Kext klasörün içine atmam yeterli mi? Sizin sitenin imajını kullandığım için OpenCore ile kurulum yaptım.
Bir de bu dosyaların sonuna kext ismini koymam gerekiyor sanırım aksi taktirde çalışmayacak gibi. Haklı mıyım?

Peki USB konusunda ne yapabilirim?
Bundan sonra bulduğum tüm kextleri bu programdan geçirerek mi kullanma gerekiyor?

Merhaba;
Aklıma takılan birkaç soru var. Ben bu dosyaları Kexts klasörünün içine atmadım, başka bir klasörden alıp verdiğiniz program ile OC klasörün içine attım, doğru mu yaptım? Bir de bu kext dosyalarının içinde 4-5 tane farklı uzantılarda dosya var, onlarda kullanılıyor mu? Ben sadece kext dosyalarını aldım geri kalan farklı uzantılardaki dosyaları almadım, bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

.Kext uzantılı olmayan dosyaları aynı şekilde eklenebiliyor mu? Atığınız ilk rehberde dosyaların bir kısmı .kext uzantılı değildi, .kext uzantılı olması şart mı?

Geri
Yukarı