kext wizad ile nvdia kext yükledim beyaz ekrandan sonra resetliyor

wkralw

Hectopat
Daha fazla  
merhabalar .. ekran çözünürlüğü düşüktü nvdia kext yükledim ama beyaz ekranda bekledikten sonra resetliyor.. güvenli modda açıyorum sorunsuz gözüküyor ekran problemi yok... ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum

Ekran kartının modelini, yüklediğin kexti ve yukleme icin kullandığın komutları yazarmisin? Ayrıca GraphicsEnabler=Yes Yada no şeklinde dene bu arada.

Clover kullanıyorsan; clover boot menu ekranında, sisteminin yüklü oldugu diske klavyenin sağ sol tuşuyla seç. space tuşuna bas. Açılan pencerede, boot args diye bir link göreceksin. Oraya kodu ekle. Chameleon için; chameleon boot menü ekranında kodu yaz..

BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ
Anakart : MSI P67A-C43(MS-7673)
İşlemci Modeli :Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU z
İşlemci Hızı: 3.40GHz (8 CPUs), ~3.4GH
SSD: 128GB SANDİSK SSD
Ses Kartı:Creative Audigy Value 7.1 Ses Kartı
Ekran Kartı : Nvidia
Ekran Kartı Belleği: 1 GB
Grafik İşlemcisi : ZOTAC GeForce GTX 560 Ti 720M
Sistem Belleğİ : 8 GB
Bellek Tipi : Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3

Bu ekran Kartı icin, ekstra bir Kext yüklemeye gerek yok. Sistem bu ekran kartını doğal olarak tanıyacaktır. Config.plist dosyanda graphics dizisini bul su kodlari göreceksin:
<key>Inject</key>
<dict>
<key>Intel</key>
<true/>
</dict>
<key>Inject</key>
<dict>
<key>NVidia</key>
<true/>
</dict>
Nividia true yazan yeri false yap.
Yüklediğin kext'i sil.

clover kullanıyorum fakat söylediğiniz şekilde yapınca çıkan menüde boot args seçeneği yok..
boot mac os x
force hibernate wake
....
şeklinde devam eden bir pencere var...
Option bölümündeki boot args üzerine yazdım.. fakat işe yaramadı..!

config pliste nasıl ulaşacağım..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı