Key olarak alınan oyun Steam heabından kaldırılmış

mguli

Hectopat
Yaklaşık bundan 2 hafta önce ByNoGame kullanan bir satıcıdan Resident Evil Village Gold Edition aldım. Ürünü indirdim 2 saate yakın oynadım bir sorun yaşamadım ama şimdi farklı bir oyun oynarken Steam önüme bir mesaj atttı dosya eki olarak iletiyorum böyle bir şey mümkün mü? Sonuçta ürünü aktif ettim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-09 215251.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 215251.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 62
Büyük ihtimalle çalıntı kredi kartıyla (CC ile) çekilmiş bir key o yüzden iptal edilmiş.

Eskiden oyun içi para satışlarındada oluyordu, kredi ya da banka kartı patlatıp içindeki parayla alım yapıyorlardı. Sonra patlatılan kartın sahibi bankasıyla konuşup ödemeleri iptal ettiriyordu. Muhtemelen benzer ya da aynı problem yaşanmış. Steam'in böyle bir hakkı bulunuyor güvenmediğiniz yerlerden ya da satıcılardan alışveriş yapmayınız.

Ürünü satan satıcı büyük ihtimalle illegal yoldan edinmiş gibi birşey o keyi. Ve sizde satın alıp aktif ettiğiniz için ürünün de illegal olduğu anlaşılınca silinmiş ürün.
Çözümü olacağını sanmam.

Olay muhtemelen şundan ibaret.

İllegal ürün alındı. Legal yapılmak isteniyor yani parayı aklamak gibi de düşünülebilir.
Ardından illegal ürünü kendisi kullanamayacağı için başka birine legal şekilde satış yaptı ve illegal olan ürünün parasını legal şekilde bakiyesine geçirdi.
Burada maalesef ki başı ağrıyanda siz oldunuz ve bir çözümü de yok. Ancak bynogame gibi bir yerde de bu cc olayı yapılıyorsa şahsen bu tür bilinen yerlere bile güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar ByNoGame canlı destek sayesinde ürünün ücretini iade ettiler yani edecekler galiba büyük firmalardan ya da direk Steam'den ürün almak daha mantıklı.

Arkadaşlar ByNoGame canlı destek sayesinde ürünün ücretini iade ettiler yani edecekler galiba büyük firmalardan ya da direk Steam'den ürün almak daha mantıklı.
Ettiler mi edecekler mi ? İkisi arasında fark var. Eğer ettilerse sorun yok ama edeceklerse sen onlara kanıt sunacaksın ya da ispatlayacaksın. Kaldı ki byngame bu tür durumlarda anında para iadesi yapıyor mu bilmiyorum. Süreç uzayadabilir yani.

Ettiler mi edecekler mi? İkisi arasında fark var. Eğer ettilerse sorun yok ama edeceklerse sen onlara kanıt sunacaksın ya da ispatlayacaksın. Kaldı ki byngame bu tür durumlarda anında para iadesi yapıyor mu bilmiyorum. Süreç uzayadabilir yani.

Kanıt sundum zaten ürünü iade ettiler ilk olarak ByNoGame cüzdanıma düştü daha sonra ben kendi banka hesabıma iade istedim

Kanıt sundum zaten ürünü iade ettiler ilk olarak ByNoGame cüzdanıma düştü daha sonra ben kendi banka hesabıma iade istedim
İyi olmuş o zaman. Key alacaksan eğer aklında olsun: voidu, gamebillet, indiegala, etail, humble bundle ve kinguni öneririm. 2 yıldır key satan yukardaki siteleri kullanıyorum. Resmi keyler ve şuana kadar sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı