Keyfi konu kilitlemeleri

Ondan dolayı değilsebile sen o işi üreten adama destek vermiyorsan Technopat Sosyal niye sana destek versin?
İşte bu yaptığınız bana çok saçma geliyor. Şu an da parası olmayan biri onları çok oynamak istiyor ama parası olmadığı için oynayamıyor gitsin şimdilik korsan indirsin ileri de meslek sahibi olunca paralarını öder zaten?

İşte bu yaptığınız bana çok saçma geliyor. Şu an da parası olmayan biri onları çok oynamak istiyor ama parası olmadığı için oynayamıyor gitsin şimdilik korsan indirsin ileri de meslek sahibi olunca paralarını öder zaten?
Bilgisayar oyunlarının kopyalanabilir, ek malzeme maliyeti olmayan ürünler olduğunu da hatırlatayım. Oyunu 50 kişi de satın alsa maliyet aynı, 100 kişi de satın alsa maliyet aynı.

Forumda tonlarca dökümanı, yardımı bulunan Hackintosh'da bir korsan kullanım ama gayet tabii destek veriliyor. MacOS kullanmak isteyen neden 3.parti önyükleyicilerle kendi bilgisayarına kurabiliyor? Apple, "MacOS'u isteyen herkes kullanabilsin" diyorsa eğer neden biz 3.parti önyükleyicilere gerek duyuyoruz bunu Apple'ın kendisi yapmıyor? Çünkü bu bir korsan kullanımdır arkadaşlar. MacOS kullanmak isteyen Mac cihaz alsın neticede paramız yok diye ekmek çalmıyoruz.

Bu tavır sadece oyunlarla ilgili sizde. Oyunun açılmamasının sebebinin sadece korsan olması çok ama çok küçük olasılık. Adam oyunda DirectX hatası alsa korsan kullandınız ondan oldu diyorsunuz halbu ki alakası yok, korsan da başarıyla açılıyor orijinal ürün de başarıyla açılıyor bu biraz bahane bana kalırsa.

"İnsanımız tartışma nedir bilmiyor." Bahanesini de ben mantıklı bulmuyorum. Tartışmalar genelde çirkinleştiğinden değil fakat iki taraf birbirine soru yağdırmaya başladığında kilitleniyor. Şahsa hakaret olmadığı sürece bunlara karışılmamalı diye düşünüyorum.

"İnsanımız tartışma nedir bilmiyor." Bahanesini de ben mantıklı bulmuyorum. Tartışmalar genelde çirkinleştiğinden değil fakat iki taraf birbirine soru yağdırmaya başladığında kilitleniyor. Şahsa hakaret olmadığı sürece bunlara karışılmamalı diye düşünüyorum.
Bence insanların tartışmayı bilmemesi bahanesi mantıklı. İnsanlar kendi düşünceleri doğrultusunda sizi direkt olmadığı zaman da başka bir topluluğa ait olarak suçluyorlar. Kaçak dövüşmek mi deniyordu buna?

Arkadaşlar hiç kasmanıza gerek yok. Adamların prensibleri bu. Kendilerinin belirlediği korsanlara destek sağlamıyorlar. Bu tür programlara destek veren pek çok forum var. Bence burda bu kadar uğraşacağınıza aradığınız destekleri orda temin edebilirsiniz. Sadace şunu söyliyeyim; öğrencilerin kullandıkları programlara bırakın öğrencilerin, devletin bile parası yok. Açık konuşalım. Hangi üniversite-lise orjinal Windows kullanıyor? Daha devletin Windows'a verecek parası yok. Mimar kardeşlerimiz nerden bulsun binlerce TL'lık program ücretlerini? Yani herkes her şeyin farkında. Burda debelenmenin bir anlamı yok.

Bence insanların tartışmayı bilmemesi bahanesi mantıklı. İnsanlar kendi düşünceleri doğrultusunda sizi direkt olmadığı zaman da başka bir topluluğa ait olarak suçluyorlar. Kaçak dövüşmek mi deniyordu buna?

Herhangi birine karşı, kötü olduğuna inandığınız bir topluluğa ait olduğunu söylemek zaten şahsa hakarettir. Bu forumda kilitlenen konuların çoğunluğu bu nedenle kilitlenmedi.

Keyfi konu kilitlenmiyor. Konu gereksiz yere uzadıysa ve amacının dışına çıkıyorsa kilitleniyor çünkü sonsuz bir tartışmaya dönüyor. Herkesin mesajını silerek ve uyarı vererek işi çözemeyiz. Uyarı aldıktan sonra açılan konular ise tamamıyla "ben haklıyım ve gelip hesap verin" mantığıyla açıldığı için gereken cevap verilip kilitleniyor. Yapıcı eleştiri varsa ortada kilitlenmez. Technopat Sosyal dün kurulmuş bir yer değil ve sürekli niye uyarı aldım konusu dönmesi anlamsız. Evet yeni kişiler katılıyor ama herkese bu kadar vakit ayırmak imkansız. Bazı kişiler eleştiri konusunu saptırıp "bak ben böyle uyarı almıştım ve gereksiz yere verildi" deyip yalan yanlış ifadelerde bulunuyor. Bakıyoruz uyarısına hata yok, o zaman bu adam niye böyle bir şey diyor? Aldığı uyarılara kızıp karalama yapmaya çalışıyor kendince. Korsan kullanıma gelecek olursak Technopat Sosyal korsana destek vermiyor. Öğrenci olmak bahane olmamalı.
Herkesin durumu sizin bizim gibi iyi değil bunu anlayın artık. Korsana karşısınız anladık ama konuyu kilitlemeyin biz yardımcı olmak istiyoruz durumu olmayan insanlara. Keyfinden korsan kullanan adamlara zaten diyecek bir şey yok ancak gerçekten kullanmak zorunda olan insanlara yardım etmek sizin vicdanınıza kalmış bir durum şahsen benim vicdanım bunlara yardımcı olmaktan yana.

Arkadaşlar hiç kasmanıza gerek yok. Adamların prensibleri bu. Kendilerinin belirlediği korsanlara destek sağlamıyorlar. Bu tür programlara destek veren pek çok forum var. Bence burda bu kadar uğraşacağınıza aradığınız destekleri orda temin edebilirsiniz. Sadace şunu söyliyeyim; öğrencilerin kullandıkları programlara bırakın öğrencilerin, devletin bile parası yok. Açık konuşalım. Hangi üniversite-lise orjinal Windows kullanıyor? Daha devletin Windows'a verecek parası yok. Mimar kardeşlerimiz nerden bulsun binlerce TL'lık program ücretlerini? Yani herkes her şeyin farkında. Burda debelenmenin bir anlamı yok.
Aman kardeşim ban yersin yapma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı