Keylogger nasıl anlaşılır?

Meloncuk

Decapat
Daha fazla  
Az önce 500KB'lik bir dosya indirdim YouTube izlenme için. Ne izlenme arttı ne başka bir şey oldu. Programı direkt sildim. Keylogger olma ihtimali olabilir nasıl önüne geçerim veya nasıl anlarım?

CTRL+ALT+DEL tuşlarına beraber bastıktan sonra gelen ekranda Görev Yöneticisi sekmesine tıklayın. Daha sonra İşlemler kısmına gelerek Services.exe ibaresinin yanına göz atın. Eğer Kullanıcı Adı kısmında System yerine farklı bir şey yazıyorsa, sisteminizde keylogger olabilir. Bunların dışında keylogger olan bilgisayarlarda gözle görülür bir yavaşlama da olacaktır. Ayrıca klavye tuşlarına bastıktan sonra bastığınız harf ekrana bir miktar geç geliyorsa da bilgisayarınıza keylogger bulaşmış olabilir.
hocam services.exe yok garip ama .D

Anlaman zor, o kadar yüklü gelen şeyleri kontrol edeceksin de veya ağ hareketlerini falan izleyeceksin de belki... Piyasadaki mevcut ev kullanıcısına yönelik virüs programlarının hepsi en iyi şekilde mevcut tehlikeleri önlemek ve ona karşı önlem almak üzerine çalışır. Bu yüzden eğer böyle bir aksiyon yaşadıysan format her zaman en etkili ve en risksiz çözüm yöntemidir ve kafan rahat olur. Ayrıca dosya boyutu küçük, belki küçük bir köprü görevi gören komut falan girildiyse virüs programları ile anlamaya çalışırsan bu gibi spesifik şeyleri yakalaman çok zor olur.

Anlaman zor, o kadar yüklü gelen şeyleri kontrol edeceksin de veya ağ hareketlerini falan izleyeceksin de belki... Piyasadaki mevcut ev kullanıcısına yönelik virüs programlarının hepsi en iyi şekilde mevcut tehlikeleri önlemek ve ona karşı önlem almak üzerine çalışır. Bu yüzden eğer böyle bir aksiyon yaşadıysan format her zaman en etkili ve en risksiz çözüm yöntemidir ve kafan rahat olur. Ayrıca dosya boyutu küçük, belki küçük bir köprü görevi gören komut falan girildiyse virüs programları ile anlamaya çalışırsan bu gibi spesifik şeyleri yakalaman çok zor olur.

Sağ olun hocam yemişim keylogger bilgisayarda normalden daha fazla yavaşlama hissettim PC'yi sıfırlayıp 1-2 saate foruma döneceğim gelince haber ederim.
Sesli güldüm okurken :D Geçmiş olsun hocam bilgilerinizi güven altına alın sonra format atın

Sağ olun hocam sizi biraz güldürebildiysem ne mutlu bana :D

Yeni konular

Geri
Yukarı