Keylogger nasıl temizlenir?

Hocam keylogger nasıl bulaşıyor ki? Mesela,keylogger olan bir bilgisayardan başka herhangi bir dosya alınırsa keylogger bulaşır mı?

Yani sormak istediğim,keyloggerın öyle her hangi bi dosya aktarımında bilgisayardan bilgisayara yayılma özelliği var mıdır?
Aktarılan dosya virüslü ise sizin bilgisayara da bulaşır.

Dosyadan bahsetmiyorum hocam, keylogger olan pc'den herhangi başka virüssüz dosya alındığında da bulaşır mı? veya keylogger'ın her dosyaya bulaşma özelliği var mı?
Virüsün yeteneklerine göre değişir. Kendini kopyalama özelliği varsa bağlanan aygıtlara/bilgisayara bulaşabilir. Fakat bilgisayardaki her dosyaya bulaşacağını sanmıyorum.
En iyisi dosyayı ve bilgisayarı sağlam bir antivirüs ile taratıp dosyayı öyle alın. Çünkü buradan neyin ne olduğunu anlayamayız.

Son düzenleme:
Virüsün yeteneklerine göre değişir. Kendini kopyalama özelliği varsa bağlanan aygıtlara/bilgisayara bulaşabilir. Fakat bilgisayardaki her dosyaya bulaşacağını sanmıyorum.
En iyisi dosyayı ve bilgisayarı sağlam bir antivirüs ile taratıp dosyayı öyle alın. Çünkü buradan neyin ne olduğunu anlayamayız.
Dosyayı aldıktan sonra tarattım sorun çıkmadı,ama daha önce de almıştım başka dosya.Daha öncekilerde bulaşmış olabilir mi düşünüyordum o yüzden sordum.Sanırım,şimdi aldığımda bulaşmamışsa daha öncekilerde de kopyalama özelliği yoktur ve bulaşmamıştır?

Dosyayı aldıktan sonra tarattım sorun çıkmadı, ama daha önce de almıştım başka dosya. Daha öncekilerde bulaşmış olabilir mi düşünüyordum o yüzden sordum. Sanırım, şimdi aldığımda bulaşmamışsa daha öncekilerde de kopyalama özelliği yoktur ve bulaşmamıştır?
Hocam niye bu kadar panik yapıyorsunuz? Sisteminizi KIS 2017 ile tam tarama yapın. Bir şey çıkmadıysa rahat olabilirsiniz. Sakin olunuz (y)

Hocam keylogger nasıl bulaşıyor ki? Mesela, keylogger olan bir bilgisayardan başka herhangi bir dosya alınırsa keylogger bulaşır mı?
Keylogger özelliği birçok zararlıdan kaynaklanabilir. Çeşitlerini yazmayacağım lamerlar yararlanmaması için.

Keylogger olan bilgisayardan bildiğin bir dosyayı veya belge gibi şeyi alırsan sorun olmaz zararlı kaynağını içermiyorsa.

keylogger'ın her dosyaya bulaşma özelliği var mı?
Hayır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı