Kharma X vs KB-R63 stage

gokbrk2

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat üyeleri. Klavyem kablosuz olduğu için bazen takılmalar ve okumamalar yaşıyorum. Bu yüzden kablolu bir klavye arayışı içerisindeyim. Sadece MMORPG oynadığım için klavyeye çok fazla bütçe ayırmayı düşünmüyorum çünkü oynadığım oyunlarda mekanik klavyeye ihtiyaç duymuyorum çok fazla. Klavye kısmına 150 TL'ye kadar bütçe ayırdım önerilerinize açığım. Öncelikle aradığım özellikleri söyleyeyim.

*Genelde gece oynadığım için aydınlatma olması şart. (RGB olmasına gerek yok standart aydınlatma benim için yeterli)

*MMORPG oynadığım için çok uzun süreler farm yapıyorum bu yüzden kullanımı rahat, tuşları çok sert olmamalı.

*Daktilo gibi tak tuk ses çıkartmasını istemiyorum.

Kriterlerim bunlar. Aklımda 2 tane klavye var birincisi hunter series kharma X, ikincisi Rampage KB-R63.

Aslında hunter series kharma X tasırımı açısından ve ışık yoğunluğu bakımından çok daha güzel gözüküyor, oldukça sade ve zarif tasarımı sayesinde çok asil duruyor ve ses konusunda oldukça iyi. KB-R63 çekici kılan tarafı ise telefon koyacağının olması (farm yaparken telefonu koyup dizi izleyebilmem açısından çok güzel bir ayrıntı), klavye üstünde USB girişi olması. Ayrıca şart olmasa da birçok ışık modunun olması beni cezbetmedi desem yalan olur. Ama KB-R63 malzeme kalitesi açısından biraz daha kötü gibi geldi. Ayrıca sanırım tuşların basımı daha sert ve uzun vadede daha çabuk bozulacak gibi. Hangisini seçmemi önerirsiniz? Veya 100-150 TL bandında önereceğiniz başka klavyeler var mı? Özellikle kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

Kharma X - 99TL

KB-R63 119TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı