Kia Cerato 2016 modeli nasıldır?

Fiyatına göre, modeline ve kilometresine göre güzel duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

2018 öncesi Hyundai grubuna dahil olan araçları pek önermiyorum. Ülkemizde satılan versiyonların yol tutuşları ve fren performansları çok kötü.
Bütçeniz dahilinde 7-8 senelik araçlara bakıyorsanız eğer, Kore grubundan ziyade Avrupa ve Japon grubuna bakmanızı öneririm.
Insignia, B6-B7 kasa Passat, Jetta, Mazda 3 gibi araçlara bakabilirsiniz.

2018 öncesi Hyundai grubuna dahil olan araçları pek önermiyorum. Ülkemizde satılan versiyonların yol tutuşları ve fren performansları çok kötü.
Bütçeniz dahilinde 7-8 senelik araçlara bakıyorsanız eğer, Kore grubundan ziyade Avrupa ve Japon grubuna bakmanızı öneririm.
Insignia, B6-B7 kasa Passat, Jetta, Mazda 3 gibi araçlara bakabilirsiniz.
Yukarıda da dediğim gibi çok fazla VW tarafına sıcak bakmıyoruz. Genellikle kazalı oluyorlar ve şehrimizde sanayide fazlaca görüyoruz. Şuanki aşağı yukarı şu arabaları düşünüyoruz;

-İnsignia
-Cerato
-Kuga
-Focus
-508
-Elentra.

Yukarıda da dediğim gibi çok fazla VW tarafına sıcak bakmıyoruz. Genellikle kazalı oluyorlar ve şehrimizde sanayide fazlaca görüyoruz. Şu anki aşağı yukarı şu arabaları düşünüyoruz;

-Insignia
-Cerato
-Kuga
-Focus
-508
-Elentra.

Ford grubunun yedek parçası çok pahalı.
2019 senesinde 2018 model Connect aracımı bakıma götürdüğümde disk ve Bala'ta değişimine toplam 40.000TL para çıkardılar. Direkt aracı elimden çıkarmıştım.
Aynı yıl Volvo V40 aracımın disk ve balatalarını Volvo servisinde 6.000TL'ye değiştirmiştim. O günden sonra Ford'a tövbe ettim.

Seçenekleriniz arasında en çok aklıma yatan model Insignia oldu.

Önceki sahipleri iyi baktıysa harikadır. CRDI motor gerçekten çok iyi motor cerato iyi arac.

Hocam CRDI servis düşmanı bir motor.
Allah korusun motora bir şey oldu mu gerçekten onarımı zor. Uzak Doğu'lu çekik gözlü ustalarımız bu dizel işinde bir türlü iyi olamadılar.
Performans olarak gerçekten güzel ama Allah muhafaza ilk arıza çıkardı mı devamı geliyor, arızalar bitmek bilmiyor.
Yakınınızda bildiğiniz CRDI motorlu bir aracı almak daha güvenli olur. Aksi durumda önceki sahibinden kaynaklı pek çok sorun yaşanabilir. En güzeli güvenilirden almak.

Hocam CRDI servis düşmanı bir motor.
Allah korusun motora bir şey oldu mu gerçekten onarımı zor. Uzak Doğu'lu çekik gözlü ustalarımız bu dizel işinde bir türlü iyi olamadılar.
Performans olarak gerçekten güzel ama Allah muhafaza ilk arıza çıkardı mı devamı geliyor, arızalar bitmek bilmiyor.
Yakınınızda bildiğiniz CRDI motorlu bir aracı almak daha güvenli olur. Aksi durumda önceki sahibinden kaynaklı pek çok sorun yaşanabilir. En güzeli güvenilirden almak.

Onceki aracım 1.6 CRDI proceed aracım 250 bin km idi sanayi yüzü görmedim(ufak tefekler hariç kızdırma bujisi vs gibi),ayrıca bağımsız araştırma şirketlerde en az sorun çıkan arabanın Kia oldugunu okumustum. İş yerinden bir arkadasta var 300 binde ceed dizel oda gayet memnun. Ben CDTI'a geçtim ancak tekrar CRDI döneceğim gibi. Bakalım hayırlısı

Onceki aracım 1.6 CRDI proceed aracım 250 bin km idi sanayi yüzü görmedim(ufak tefekler hariç kızdırma bujisi vs gibi),ayrıca bağımsız araştırma şirketlerde en az sorun çıkan arabanın Kia oldugunu okumustum. İş yerinden bir arkadasta var 300 binde ceed dizel oda gayet memnun. Ben CDTI'a geçtim ancak tekrar CRDI döneceğim gibi. Bakalım hayırlısı

CDTI bence aralarında en sağlam motor.
CDTI'a bağlı şanzımanlar genelde sorun çıkarıyor.

CDTI bence aralarında en sağlam motor.
CDTI'a bağlı şanzımanlar genelde sorun çıkarıyor.
100binde turbom bozuldu değişmek zorunda kaldım Kia da hiç Turbo arızası duymadım. Aldıgım adam doktordu iyi bakmıs servis raporları duruyor bende çok iyi bakarım 10bin km hiç beklemem 7-8 binde yag değişirim ama yine de bozuldu bu olay benı bu motordan soguttu.

Senelerdir Kia/Hyundai grubu araçlar kullanırım. Şuan ki aracım 2012 i30 satarsam yine bu gruba ait araç alırım.

Bu güne kadar motor veya şanzıman ile alakalı hiçbir problem yaşamadım ki otomatik araç kullanıyorum. Markayı önermeyenler neye dayanarak bunu önermiyor anlamıyorum muhtemel kulaktan dolma bilgiler diye düşünüyorum.

Soruna gelirsek Cerato güzel araçtır ancak piyasası yavaştır. Bakımlarını düzenli yaptırırsan kolay kolay ağır masraf açmaz ama uzun süre kullanmayı düşünmüyorsan tavsiye etmeyebilirim.

Senelerdir Kia/Hyundai grubu araçlar kullanırım. Şuan ki aracım 2012 i30 satarsam yine bu gruba ait araç alırım.

Bu güne kadar motor veya şanzıman ile alakalı hiçbir problem yaşamadım ki otomatik araç kullanıyorum. Markayı önermeyenler neye dayanarak bunu önermiyor anlamıyorum muhtemel kulaktan dolma bilgiler diye düşünüyorum.

Soruna gelirsek Cerato güzel araçtır ancak piyasası yavaştır. Bakımlarını düzenli yaptırırsan kolay kolay ağır masraf açmaz ama uzun süre kullanmayı düşünmüyorsan tavsiye etmeyebilirim.
Alırsak bir alalım 3-4 sene binelim diyoruz. Biraz orta süreli biniciyiz yani. Piyasası yavaş olsun o önemli değil her malın alıcısı vardır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı