Kıbrıs'tan Türkiye'ye Geçişte Vergi Var mı?

tefnut

Decapat
Bayağı kişiye sordum, bakmadığım site kalmadı! Net bir bilgi bulamayınca değerli forum üyelerine sorayım dedim. Bildiğiniz üzere internet üzerinden yurtdışından alınan hemen her ürün gümrüğe takılır ve %20-%40 arası bir toplam vergi ödersiniz.

Peki ben Kıbrıs'a gidip oradan sipariş versem, sonra da bavuluma koyup gelmeye çalışsam ne oluyor? Elektronik cihazlar hariç.

Bayağı kişiye sordum, bakmadığım site kalmadı! Net bir bilgi bulamayınca değerli forum üyelerine sorayım dedim. Bildiğiniz üzere internet üzerinden yurtdışından alınan hemen her ürün gümrüğe takılır ve %20-%40 arası bir toplam vergi ödersiniz.

Peki ben Kıbrıs'a gidip oradan sipariş versem, sonra da bavuluma koyup gelmeye çalışsam ne oluyor? Elektronik cihazlar hariç.
Yanılmıyorsam bu tarz bilgiler detaylı bir şekilde Ticaret Bakanlığı sitesinde yer almaktadır.
Bulamazsan da iletişim kurabilirsin mesai saatleri içerisinde.

Son düzenleme:
Üründen ürüne ve adetten adete değişiyor bildiğim kadarıyla.
Elektronik cihazlar hariç demişsiniz fakat örneği oradan vereceğim. Mesela dizüstü bilgisayar alacaksınız orada daha ucuz gidip aldığınızda gümrükte problem olmuyor.
Ticaret Bakanlığı Gümrük İşlemleri Sitesi'nde bu numara var belki bilgi alabilirsin buradan.
+90 312 204 75 00

Yeni konular

Geri
Yukarı