Kick Boks vs Box vs Aikido

Sokakta 3 kişi bıçaklıysa en iyi yapman gereken spor koşmaktır. Boks eğitimi almıştım lisede birkaç yıl benim de gitme nedenim kendimi savunmaktı. Hoca ilk olarak kaçma imkanın uzaklaşma imkanın varsa onu kullan derdi. Son çare kaba kuvvet ise krav maga öneririm
krav maga falan ustam ne yaptin ya izmirde oturuyorum ve hic duymadigim spor sanatlari soyluyorsunuz. Hadi diyelim öğreten bir yer buldum düzgün öğretip öğretmediğini nasıl anlıyacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kickbox!

Kick box da bacaklarıda kullanıyoruz diye biliyorum. Sokak dövüşünde daha yararlı olmaz mı?
Altınızda kot pantolon ya da rahatça tekme atmayacağınız bir şey giymişseniz ne olacak? Ayrıca kavgada tekmeler biraz riskli, eğer karşınızdaki kişi bacağınızı tutmayı başarırsa kavgayı muhtemelen kazanır o yüzden yapılacak en iyi şey vur kaç.

temas gerektiren derken biraz açar mısınız?
Güreş türevlerinden bahsediyordum.

krav maga falan ustam ne yaptin ya izmirde oturuyorum ve hic duymadigim spor sanatlari soyluyorsunuz. Hadi diyelim öğreten bir yer buldum düzgün öğretip öğretmediğini nasıl anlıyacağım?
Ben boks(lise) ve taekwando(ortaokul) eğitimi aldım. Taekwandoda zaten kur atlama var yapman gereken pumseler var yanlış hatırlamıyorsam. Boksta ise geliştiğini rahat anlarsın gerek kondisyonla gerek antreman maçlarıyla. Sokakta yapacağın kavgada en iyi dövüş sanatı krav magadır. Ortamdaki nesneleri çok iyi kullanırsın. Ama bıçak varsa koşarak kaç.

Ben boks(lise) ve taekwando(ortaokul) eğitimi aldım. Taekwandoda zaten kur atlama var yapman gereken pumseler var yanlış hatırlamıyorsam. Boksta ise geliştiğini rahat anlarsın gerek kondisyonla gerek antreman maçlarıyla. Sokakta yapacağın kavgada en iyi dövüş sanatı krav magadır. Ortamdaki nesneleri çok iyi kullanırsın. Ama bıçak varsa koşarak kaç.
zaten burda kaçamassam hangi spor beni %1 olsa bile kurtarırı konuşuyoruz yoksa bende kaçma taraftarıyım.

Her durumda bacaklarını kullanamazsın(alan dar olur,dar pantolon giyersin vs)en garantisi yumruk.
yani sizce box mu kick box mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı