Kick boks vs karate

2 yıl boksa gittim 3 yıldırda kickboksa devam ediyorum herhangi bir dövüş sanatının diğerinden üstün olduğunu söylemek bence saçmalık.Hepsinin birbirinden üstün olduğu veya eksik yönleri olduğunu unutmamak lazım.boksa daha ağır vur kaçtan çok vurduğunda oturtabileceğin yerden kaldırmamak üzerine kurulu bir spor lakin bana kalırsa ''sokakta'' boks en mantıklı spordur kapandığında (gerçekten guard almayı biliyosan) 2 kişi bile olsalar yıkamazlar kaldıki öyle adamın kafasına kadar tekme çıkartmaya gerek yok kaval kemiğinle adamın baldırına sağlam indirdiğinde kaldı ki test ettim 10dk yerden kalkamadığına şahit olmuşumdur o yüzden birini nasıl döverimden ziyade hangisinden daha çok zevk alırım vucut yapıma hangisi daha uygun şeklinde düşünmek en mantıklısıdır
Hocam sokakta kekonun biri size çattı.
Şuna bir low kick atayım. Etkisi ne olacak acaba? Diye test mi yaptınız? 😂

Bu arada hocam. Katılıyorum. Boksta sağlam olsak. Tekme olarak low kick ideal.
Biraz da grappling bilsek neredeyse kimse yıkamaz bence.
Teakwondo da kırmızı siyah kuşak birisi olarak söylüyorum, karete ve Teakwondo bir işe yaramıyor. Seni dinç birisi yapıyor evet bu doğru fakat sokakta bir keko sana gelip bulaşırsa o dinçlik yerini korkuya bırakıyor. Yumruktan korkmamak ve sağlam yumruk atmak için boks biçilmiş kaftan.
Tabii iş olsun diyorsanız kareteye gidebilirsiniz.

Doğru yazdınız.
Hocam taekwandoda WTF ve ITF varmış.
ITF sokakta vs daha etkiliymiş.
Sorayım dedim taekwandocuya.
Bir tane YT videosunun yorumlarında görmüştüm.

Kickboks kesinlikle. Evde dahi bacaklarına, karnında morluklar görmen çok olası. Diz kullanıldığı için tabii. Ağır antrenman yaptıkları için sporda da zor geçiyor, spor sonrası da zor geçiyor zamanları.
Teşekkür ederim sizin sayenizde bütün sorularıma yanıt aldım. En kısa sürede kickbox a başkayacağım. Acı olmadan öğrenme olmaz :)

Teşekkür ederim sizin sayenizde bütün sorularıma yanıt aldım. En kısa sürede kickbox a başkayacağım. Acı olmadan öğrenme olmaz :)
Ayrıca evde mekik çekerek başlayabilirsiniz. Mekik çekerken ailenizden birisi yer çekip yere yattıktan sonra eliyle tokat atar tarzında orta sertlikte karnınıza vursun. Oradaki sinir hüclereini öldürene kadar acı çekersiniz fakat bir süre sonra acıyı hissetmemeye başlarsınız. Ben teakwondo yaparken direkt yumruk atıyorlardı kuşağım gereği. Allah razı olsun okul kavgalarında az mı iş gördü :)

Hocam sokakta kekonun biri size çattı.
Şuna bir low kick atayım. Etkisi ne olacak acaba? Diye test mi yaptınız? 😂
Hocam keko veya başka biri son raddeye kadar fiziksel hiç bir temasta bulunmuyorum bulunmaktanda kaçıyorum tavsiye ederim.eskisi gibi değil ortam yani adam direk bıçak silah çıkartıyo gerek yok 15saniyelik sinir krizi için ya sen öldürürsün ya o.Ama evet biri o son raddeye getirmişti suratına vurup bayıltmak istemiştim ama okadar ileri gitmedim low kickle bitti işi zaten inanılmaz bir acı veriyor dediğim taktik ben çok yedim o tekmeyi iyi bilirim acısını :D

Ayrıca evde mekik çekerek başlayabilirsiniz. Mekik çekerken ailenizden birisi yer çekip yere yattıktan sonra eliyle tokat atar tarzında orta sertlikte karnınıza vursun. Oradaki sinir hüclereini öldürene kadar acı çekersiniz fakat bir süre sonra acıyı hissetmemeye başlarsınız. Ben teakwondo yaparken direkt yumruk atıyorlardı kuşağım gereği. Allah razı olsun okul kavgalarında az mı iş gördü :)
Ailemin karnıma ben mekik çekerken tokat atmasını mı istiyorsunuz :) bide bizimkilere anlat bunu hehdajzhahhsj

Taekwondo pek işe yaramıyor diyorlar galiba hocam hobi tarzı yani.

Hocam keko veya başka biri son raddeye kadar fiziksel hiç bir temasta bulunmuyorum bulunmaktanda kaçıyorum tavsiye ederim.eskisi gibi değil ortam yani adam direk bıçak silah çıkartıyo gerek yok 15saniyelik sinir krizi için ya sen öldürürsün ya o.Ama evet biri o son raddeye getirmişti suratına vurup bayıltmak istemiştim ama okadar ileri gitmedim low kickle bitti işi zaten inanılmaz bir acı veriyor dediğim taktik ben çok yedim o tekmeyi iyi bilirim acısını :D
Hocam ben çok muay thai maçı izlemedim biraz muay thaici izlemiştim. Dirsek vs. kullanıyorlar ama tekme olarak neredeyse hep low kick kullanıyordu zaten.
Bir de kaval kemiği çalışır ustalaşırsan zaten sokakta karşı çıkan çok az olur.

Geri
Yukarı