Kickboks vs boks

Boks mu kick boks mu? Tartışmasız kick boks. Kick boks çok sert bir spordur, diz, tekme, yumruk bir dakika duracak zamanın olmaz antrenman da, kendi kendine havayı döversin, yani boş bırakmazlar seni. Sürekli hareket halindesin esneklik sağlaman için. Ben de gittim çok kalori harcarsın çok hareket halinde olursun, vücudun tüm kasları çalışır, kan ter içerisin de kalman garanti :) eğlenceli ama, çok darbeye de maruz kalmamalısın bu gibi sporlar da. Zaten sürekli eğitim alacaksın, hemen ringe sokmazlar seni kanaatimce hocana bağlı. Şu da var özel ders daha başkadır daha kaliteli ders alırsın, bu da bir tüyo sana ama, ücreti çok fazla olur. Boy hariç, diğer saydıklarının hepsine yararı var bu spor da. Vücut yapayım derken kilo da verebilirsin ama, kaslanırsın yağların erir. Yemene içmene mutlaka daha özen göstereceksin çok zayıf kalırsın sonra. Yoksa sıkıntı olur, ağır bir spor çünkü. Ama kondisyonun artar dediğim gibi form tutarsın.

Boks mu kick boks mu? Tartışmasız kick boks. Kick boks çok sert bir spordur, diz, tekme, yumruk bir dakika duracak zamanın olmaz antrenman da, kendi kendine havayı döversin, yani boş bırakmazlar seni. Sürekli hareket halindesin esneklik sağlaman için. Ben de gittim çok kalori harcarsın çok hareket halinde olursun, vücudun tüm kasları çalışır, kan ter içerisin de kalman garanti :) eğlenceli ama, çok darbeye de maruz kalmamalısın bu gibi sporlar da. Zaten sürekli eğitim alacaksın, hemen ringe sokmazlar seni kanaatimce hocana bağlı. Şu da var özel ders daha başkadır daha kaliteli ders alırsın, bu da bir tüyor sana ama, ücreti çok fazla olur. Boy hariç, diğer saydıklarının hepsine yararı var bu spor da. Vücut yapayım derken kilo da verebilirsin ama, kaslanırsın yağların erir. Yemene içmene mutlaka daha özen göstereceksin çok zayıf kalırsın sonra. Yoksa sıkıntı olur, ağır bir spor çünkü. Ama kondisyonun artar dediğim gibi form tutarsın.

Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı