Kıl dönmesi açık liseye geçebilmek için sebep midir?

ironhan

Femtopat
Daha fazla  
Abiler ablalar, 10. sınıfa yeni geçtim. Normalde bu seneyi de okuyup 11'de üniversite için açığa geçmeyi planlıyordum. Fakat 2 hafta önce kıl dönmesi teşhisi konuldu. Ameliyat için sömestırı beklemek istemedim çünkü daha da ilerler diye sağlık beklemez.

MEB'in yeni açık öğretim için mazeret istiyormuş o yazıyı da bırakayım.

Yönetmelik ile millî sporcular, kaynaştırma öğrencileri, koruma kanunu kapsamındaki öğrenciler, şehit ve gazi çocukları, Bakanlıkça mazereti uygun görülenler ile yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler gibi istisnalar dışında açık liseye nakil ve geçişler yapılamayacak.

O yazıda bakanlıkça mazereti uygun görülenler diyor. Ben bu kıl dönmesi sonrası süreci ufak bir abartarak anlatsam sizce kabul edilebilir mi? Çünkü 11'de öğlenci olacağım üniversiteye imkanı yok çalışamam. Artı olarak 5 saat boyunca okulda o tahta sandalyeye oturamam. Cevaplayan olursa sevinirim.

Sanmıyorum. Kıl dönmesinde ayakta tedavi bile yapılabiliyor(asitle yapıyorlardı sanırım) duruma göre sizin için iş görür bir mazaret yaratacağına inanmıyorum.

Siz bir şansınızı deneyin. Açığa geçmeyi gerçekten zorlaştırdılar bende skolyozu bahane ederek geçmek istiyorum. Doktor raporu vs. alın bahsettiğiniz gibi de biraz abartın, sırada oturamadığınızdan bahsedin belki imkan tanırlar.

Abiler ablalar, 10. sınıfa yeni geçtim. Normalde bu seneyi de okuyup 11'de üniversite için açığa geçmeyi planlıyordum. Fakat 2 hafta önce kıl dönmesi teşhisi konuldu. Ameliyat için sömestırı beklemek istemedim çünkü daha da ilerler diye sağlık beklemez.

MEB'in yeni açık öğretim için mazeret istiyormuş o yazıyı da bırakayım.

Yönetmelik ile millî sporcular, kaynaştırma öğrencileri, koruma kanunu kapsamındaki öğrenciler, şehit ve gazi çocukları, Bakanlıkça mazereti uygun görülenler ile yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler gibi istisnalar dışında açık liseye nakil ve geçişler yapılamayacak.

O yazıda bakanlıkça mazereti uygun görülenler diyor. Ben bu kıl dönmesi sonrası süreci ufak bir abartarak anlatsam sizce kabul edilebilir mi? Çünkü 11'de öğlenci olacağım üniversiteye imkanı yok çalışamam. Artı olarak 5 saat boyunca okulda o tahta sandalyeye oturamam. Cevaplayan olursa sevinirim.
dostum idare edebilirsen 15 tatili bekle hemen başında ameliyatı ol süreç max 1 ay sürüyor 1. hatfa kritik pansuman vs. 2. haftada normale dönüyorsun birazdaha rahtlıyorsun 1.5 2 ay sonra 500 metre engelli koşuya bile çıkarsın onun kurtuluşu yok erteleme sonra daha kötü olabilir

Arkadaşlar, kıl dönmesi ameliyatı artık o kadar kolaylaştı ki herkes farkında. Ameliyattan 3 4 saat sonra araba bile kullanabileceğiniz şekilde yapılabiliyor. En nihayetinde sağlık sorunu ama bunu kabul edeceklerini zannetmiyorum.

Arkadaşlar, kıl dönmesi ameliyatı artık o kadar kolaylaştı ki herkes farkında. Ameliyattan 3 4 saat sonra araba bile kullanabileceğiniz şekilde yapılabiliyor. En nihayetinde sağlık sorunu ama bunu kabul edeceklerini zannetmiyorum.
kompile temizlemeli dalması lazım yoksa tekrarlama riski var tecrübe ile sabittir. 2+1+1 kere görmüş ve geçirmiş birisi olarak +1 ler yakın kişilerde gördüklerim

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı