Kıl dönmesi ameliyatından sonra çok oturmak problem yaratır mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Yaklaşık 1 ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum. Dikiş yerleri vs. birleşmeye başladı. Bir sorum var. Isim gereği neredeyse bütün gün bilgisayar başında oturuyorum. O bölgeyi full temiz tutsak, oturmadan dolayi yine nùks eder mi? Bölgede kıl olmayacagindan dolayı etmez diye düşünüyorum.

Konuyu, ameliyattan sonra benim gibi çok oturan varsa diye açtım. Eğer varsa, sizde nüks etti mi?

Doktora sorun demeyin, sorabilsem sorarım zaten.

Kıl dönmesinin asıl sebebi oradaki kılların yuva yapmasından ziyade enseden ve sırttan dökülen kılların o bölgede yumak yapması. Temiz tutarsanız bir şey olmaz bence. Ben de Nisan’da oldum öğrenci olduğumdan sürekli oturuyorum bir problem yok şu anlık. Açıklık için de siz açık mı kapalı mı ameliyat oldunuz ?

Ameliyattan sonra belli bir süre pompa(adını hatırlamıyorum) ile gezdim kirli kanı dışarı atması için.
Onu bana da verdiler. Ama biz pansuman yaparken o tık diye birden çıktı. Doktora sorduk, çıkmasaydı iyiydi ama temiz tutun bir şey olmaz demişti.

Dikişler alınana kadar çok oturmayın ama.
Dikişler alındı bile :D Et de bağlandı. İç tarafı bilemem tabi. Şu aralar çok canımı sıktı şu oturunca tekrar olur mu diye düşünmek.

Onu bana da verdiler. Ama biz pansuman yaparken o tık diye birden çıktı. Doktora sorduk, çıkmasaydı iyiydi ama temiz tutun bir şey olmaz demişti.

Dikişler alındı bile :D Et de bağlandı. İç tarafı bilemem tabi. Şu aralar çok canımı sıktı şu oturunca tekrar olur mu diye düşünmek.
O zaman bir şey olacağını zannetmiyorum hocam. Ben ayda 1 tıraşlıyorum orayı duştayken de özenli temizleyince sıkıntı olmadı 6 aydır.

Yeni konular

Geri
Yukarı