Kıl dönmesi nasıl anlaşılır?

Screnz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kuyruk sokumumda kanama oluyor 2 gün önce başladı. Kanama dediğimde öyle şarıl şarıl değil peçeteyle silince geliyor. Aşırı kaşınyordu o bölgem bende peçete ile biraz sert kaşıdım kanama sonra oldu normal bir yara mı yoksa kıl dönmesi mi? Kaşıntı dışında hiçbir rahatsızlığım yok öreneğin otururken ağrı falan bunlar yok tabii doktora gitmeden bilemeyiz ama size de sormak istedim.

Hiç baktınız mı oraya?

Bazen kanlı akıntı da görülebilir. Kıl dönmesinde görülen diğer belirtiler ise makatta kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve ağrıdır. Zaman içinde ağrı o kadar şiddetli bir hâl alır ki, hasta artık günlük aktivitelerini yerine getiremeyecek hale gelir.

Kıl dönmesi, daha çok erkeklerde ve kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Vücutta sırt, ense, saç derisi gibi bölgelerden dökülen tüy ve kılların gözenek ya da boşluklardan derinin içine gömülmesi ve burada birikerek kistik bir yapı oluşturması sonucu oluşur.

Hiç baktınız mı oraya?

bazen kanlı akıntı da görülebilir. Kıl dönmesinde görülen diğer belirtiler ise makatta kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve ağrıdır. Zaman içinde ağrı o kadar şiddetli bir hâl alır ki, hasta artık günlük aktivitelerini yerine getiremeyecek hale gelir.

Tam olarak bakamadım öyle bir ağrım falan yok dediğim gibi 2 gün önce peçete ile sert kaşıdıktan sonra oldu sadece kaşıntı.

Al telefonu çek fotoğrafını oradan bak. 360 derece dönecek haliniz yok hocam :D

Hocam baktım babama falan gösterdim kıl dönmesi yok gibi dediler iltihap var o da sadece peçete ilesilince oluyor.

Al telefonu çek fotoğrafını oradan bak. 360 derece dönecek haliniz yok hocam :D

2 gün önce sert sildikten sonra oldu zarar vermiş olabilir miyim?

1-2 hafta beklerim geçmezse mecbur doktor.

Yeni konular

Geri
Yukarı