Kim Jong Un ve Yine Bir Füze Olayı

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet bildiğiniz üzer Kim Jong Un Kuzey Kore ulusal lideri ve bu ağabeyimizi herkes bilir sabah uyanır sanki havayı fişek atar gibi kıtalar arası füze denemelerini TV'sinden izleyip, sevinen bir kişilik. Bu sefer de Japonya taraflarına bir füze göndermiş ve füze Japonya Hokkaido'nun 1200 km uzağına (denize) düşmüş. Japon hükumetinin alenen yaptığı bir açıklama görmedim ancak aldığı bazı önlemler var tabi ki, Japonya AEGIS donanımlı üç destroyerin Pasifik ve Doğu Çin denizine gönderecek ardından Patriot füzelerini Okinava Adasına yerleştireceğini açıklamış.

Sormak istediğim soru şu: Bu adam neyin peşinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzey Kore fazla kaşınıyor. Resmen tüm dünyaya kafa tutuyorlar. Tıpkı 2. Dünya Savaşı'ndaki Japonya gibi...
Japonya o zamanlar süper güçtü. Kore süper güç değil öncelikle.
Ayrıca savaş çıkmaz merak etmesin kimse. O kadar basit değil bu işler. Kore lideri sadece halkını ateşliyor bu kadar.

Ben de oradan görüp geldim zaten. :D
Japonya o zamanlar süper güçtü. Kore süper güç değil öncelikle.
Ayrıca savaş çıkmaz merak etmesin kimse. O kadar basit değil bu işler. Kore lideri sadece halkını ateşliyor bu kadar.
Zaten @lionstone19 da K.Kore süper güç dememiş. Sadece o dönemler Japonya süper güçtü onları yaptı, bu da yapıyor demiş.
Bir de savaş zaten çıkmasın ama ve şuan çıkacağını da düşünmüyorum ama nedir bu gerginlik ben orayı anlamadım. :)

Savaş çıkarmak o kadar kolay olsaydı.
Benim zaten "Savaş çıkacak" falan dediğim yok. Ama bu arkadaşın sıkıntısı ne acaba?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: 0:20 den sonra izlenmesi tavsiye olunur. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı